Oprogramowanie do zarządzania firmy MICROSENS dostępne jako wersja serwerowa

©

Udostępnij:

Sieciowa platforma zarządzająca (Network Management Platform - NMP) zapewnia jednolity graficzny interfejs użytkownika do centralnego zarządzania wszystkimi urządzeniami MICROSENS w sieci. Nowa wersja serwerowa, w której zastosowano bazę danych, umożliwia teraz niezależny od oprogramowania klienckiego dostęp zdalny do wszystkich ważnych informacji o sieci oraz bezpieczną integrację zewnętrznych grup użytkowników.

Niemiecki producent optycznych i światłowodowych systemów transmisyjnych przeznaczonych do zastosowania w sieciach lokalnych prezentuje oprogramowanie do zarządzania, teraz po raz pierwszy w wersji serwerowej z bazą danych SQL. Nowa wersja umożliwia administratorom bardziej elastyczny dostęp do ważnych informacji o sieci i plików konfiguracyjnych i może być używana również w sposób redundantny. Serwer zapewnia bezpieczny zdalny dostęp i pozwala administratorom na konfigurowanie urządzeń za pomocą smartfonów lub tabletów PC; nie jest już wymagana instalacja oprogramowania klienckiego. Ułatwia to również podłączanie zewnętrznych grup użytkowników, takich jak operatorzy usług IT, za pomocą dedykowanych praw dostępu. Dzięki szczegółowemu rozróżnieniu uprawnień można przypisywać teraz prawa dostępu do określonych grup urządzeń lub do pojedynczych urządzeń w sieci.Redundantna konstrukcja, równoległy dostęp i automatyczna dokumentacja

 Serwer NMP umożliwia równoległy dostęp dla maksymalnie 50 administratorów z automatycznym rozpoznawaniem jednakowych uprawnień do konfiguracji poszczególnych urządzeń. Wersja serwerowa zapisuje w bazie danych SQL grupy urządzeń, konfiguracje urządzeń i informacje o topologii wraz z historią zmian. Administratorzy otrzymują od razu całkowitą dokumentację wszystkich dokonanych zmian i etapów konfiguracji wraz z dokładnym przyporządkowaniem do określonego użytkownika.

 Krótsze czasy ponownego uruchamiania Praktyczne funkcje, takie jak konfiguracja master z automatyczną transmisją ustawień na poziomie grupy urządzeń lub sterowane czasem aktualizacje oprogramowania firmowego, ułatwiają administratorom codzienną pracę i zapewniają w ten sposób krótkie czasy ponownego uruchamiania. W przypadku wymiany urządzenia oprogramowanie NMP rozpoznaje automatycznie nowe urządzenie o takiej samej budowie i może automatycznie przywrócić konfigurację oraz ustawienia oprogramowania firmowego. W przypadku optycznej platformy transportowej MICROSENS oprogramowanie przejmuje ponadto funkcję udostępniania End-to-End. Poszczególne usługi muszą być następnie skonfigurowane w każdym punkcie początkowym i końcowym. Wszystkie systemy znajdujące się między nimi konfigurują się automatycznie za pomocą serwera NMP.

 Wersje dla systemów Windows Server 2003 / 2008

 Platforma zarządzająca MICROSENS jest dostępna dla systemów Windows Server 2003 / 2008 i w różnych wersjach licencji na 5 stanowisk klienckich. Licencja obejmuje roczną usługę aktualizacji. Dodatkowe informacje o szerokiej ofercie oprogramowania znajdują się na stronie WWW producenta: www.microsens.com

Udostępnij:

DrukujGerd Knehr
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również