Osiem światowych premier DMG Mori na targach EMO 2017

DMG Mori na targach EMO © DMG Mori

Udostępnij:

Powoli zbliżamy się do tegorocznej edycji wystawy EMO w Hanowerze, która odbędzie się w dniach 18-23 września. Na swoim stoisku w hali nr 2 firma DMG Mori zaprezentuje nie tylko całą gamę nowoczesnych obrabiarek, ale również niestandardowe rozwiązania technologiczne dla takich gałęzi przemysłu jak lotnictwo, przemysł samochodowy, medyczny oraz Die&Mold. W sumie firma pokaże aż osiem światowych premier.

Na ok. 10 000 m2 DMG Mori zaprezentuje łącznie około 80 najnowocześniejszych maszyn, głównie obrabiarek, które dzięki swojemu zaawansowaniu technologicznemu stanowią kolejny krok w kierunku "cyfrowej" fabryki. Głównym hasłem na stoisku firmy podczas tegorocznej wystawy EMO jest bowiem "droga cyfryzacji", którą DMG Mori obecnie podąża. Ważnym elementem na tej drodze jest system Celos, za pośrednictwem którego można w pełni zintegrować oraz kontrolować różnego rodzaju maszyny w obrębie jednego systemu produkcyjnego. Poza tym firma zademonstruje również inne rozwiązania programowe optymalizujące wydajność produkcji.Kolejnym obszarem, jaki będzie można wyodrębnić na stoisku DMG Mori, jest technologia druku 3D. W Hanowerze firma pokaże swoje najnowsze rozwiązana w tej dziedzinie, w tym połączenie metod laserowych obróbki materiałów metalowych - spawanie laserowe z dyszy proszkowej (Laser Metal Deposition) oraz selektywe laserowe przetapianie w złożu proszkowym (SLM).

"Od produktu do procesu" jest kolejnym hasłem, które definiuje nowoczesne rozwiązania w Centrum Doskonałości Technologicznej DMG MORI. Poprzez integrację klientów we wspólnym rozwoju procesu już na bardzo wstępnym jego etapie firma jest w stanie zaoferować zindywidualizowane rozwiązania w przemyśle lotniczym, samochodowym, medycznym i meblarskim.

Największym zainteresowaniem zwiedzających powinny się cieszyć nowości na stoisku DMG Mori z zakresu toczenia i frezowania. Uniwersalne centrum tokarskie CTX 2500 | 700 to zapowiedź nowej, piątej już generacji tej serii obrabiarek, natomiast CLX 550 poszerza zakres podstawowych maszyn tokarskich. Dzięki NTX 2500 firma powiększy swoją ofertę w zakresie obróbki skrawaniem. Z kolei trzecia generacja maszyny CTV 250 oraz wieloobrotowe automaty tokarskie MULTISPRINT 25 i MULTISPRINT 36 stanowią przykłady zautomatyzowanego działania w celu zwiększenia wydajności produkcji seryjnej. Maszyna uniwersalna DMU 340 Gantry i DMU 200 w wersji 5-osiowej to dwa nowe uzupełnienia do serii XXL.Konferencja prasowa wraz z prezentacją nowości DMG Mori odbędzie się na stoisku firmy w hali nr 2 we wtorek 19 września o godz. 9:00.

Źródło: DMG Mori

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również