Oskar wzornictwa dla uchwytów MPR ze składaną rękojeścią

© Elesa+Ganter

Udostępnij:

 

Oferowane przez Elesa+Ganter uchwyty MPR wyposażone w samoczynnie składaną rękojeść otrzymały prestiżową nagrodę International Forum Design Award 2015. Nagroda ta przyznawana jest przez niezależną, międzynarodową komisję, w skład której wchodzi wielu sławnych projektantów, a sam konkurs zaliczany jest do najważniejszych na świecie w zakresie wzornictwa.

Uchwyty MPR firmy ELESA+GANTER wyprodukowane zostały z myślą o aplikacjach, w których występuje ograniczona przestrzeń do zabudowy. Materiał, z którego zostały wykonane, zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną podczas podnoszenia lub ciągnięcia za uchwyt (do 2400N), środowiskową oraz niską masę. Wbudowana sprężyna gwarantuje samoczynny powrót rękojeści do wnętrza korpusu. Siła sprężyny została tak dobrana, aby rękojeść pozostawała złożona podczas drgań czy też przeciążeń. Jej odchylenie o 90° do pozycji pracy odbywa się w ergonomiczny dla użytkownika sposób.Korpus oraz część chwytna zostały wykonane zw wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Pozostałe elementy tj. sworzeń i sprężyna  ze stali nierdzewnej. Całość odporna jest na warunki atmosferyczne, rozpuszczalniki, oleje, smary oraz wiele innych czynników chemicznych. Zastosowanie poliamidu jako głównego elementu konstrukcji uchwytu znacznie obniża jego masę, co jest szczególnie ważne we wszelkiego typu aplikacjach mobilnych.

Montaż nagrodzonego uchwytu MPR odbywa się od zewnątrz za pomocą czterech śrub M4 z łbem stożkowym. Taka konstrukcja pozwala zminimalizować grubość części wystającej poza obrys płaszczyzny montażu do zaledwie 3 mm.

Unikatowy design w połączeniu z lekko zaokrąglonymi liniami zapewnia estetyczny wygląd, a zarazem ergonomiczny i pewny chwyt. Ponadto, wykonanie z materiałów odpornych na korozję rozszerza zakres możliwych zastosowań uchwytu. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć:

  • zabudowy pojazdów,
  • obudowy maszyn i urządzeń,
  • metalowe meble,
  • aplikacje o wymagających warunkach pracy.


Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również