Palnik z systemem usuwania oparów

© Translas

Udostępnij:

 

Holenderski producent palników spawalniczych, firma Translas, wprowadza do sprzedaży EXTRACTOR, nowy palnik z wbudowanym systemem usuwania oparów spawalniczych. Palnik spawalniczy został zaprojektowany wspólnie z niezależną instytucją badawczą TNO. EXTRACTOR umożliwia 20-krotną redukcję ilości oparów; współczesna generacja palników z systemami usuwania oparów umożliwiają jedynie 2-krotne zmniejszenie ilości oparów. 

Stosowanie palnika EXTRACTOR zapewnia redukcję ilości oparów w miejscu pracy do poziomu poniżej obowiązującej obecnie wartości granicznej: 1 mg/m3 w ciągu doby. Palnik EXTRACTOR można stosować we wszystkich procesach spawania MIG/MAG, w których używany jest gaz osłonowy.Wprowadzenie na rynek palnika EXTRACTOR oznacza duży krok w kierunku zapewnienia bezpiecznego miejsca pracy. Dotyczy to nie tylko pracowników w małych, zamkniętych przestrzeniach roboczych, takich jak zbiorniki magazynowe czy ładownie statków, ale również wszystkich pracowników na otwartych przestrzeniach. Extractor został przetestowany przez TNO w najbardziej niekorzystnych warunkach. Stwierdzono, że w różnych pozycjach spawania usuwa 90–95% oparów spawalniczych.

 Wysoka jakość spawania
W celu usunięcia ponad 90% cząstek stałych i oparów spawalniczych już u źródła palnik EXTRACTOR jest wyposażony w stożkową głowicę ssawną i otwory ssawne, przez które są usuwane opary. Stożkowy kształt głowicy ssawnej sprawia, że gaz osłonowy przepływa z większym natężeniem i dociera w całości do jeziorka spawalniczego, co gwarantuje wysoką jakość spawania. Stożkowy kształt zapewnia również optymalną widoczność jeziorka spawalniczego i bardzo dobry dostęp do obrabianego elementu.

 

Opcjonalny moduł próżniowy
Opary spawalnicze są usuwane przez przewód ssawny podłączony do opcjonalnego modułu próżniowego (o minimalnej wydajności 50–60 m3/h) z bezstopniową regulacją przepływu i samooczyszczającym układem filtrowania.

 

Nowy palnik spawalniczy z wbudowanym systemem usuwania oparów spawalniczych Extractor został zaprojektowany wspólnie z niezależną holenderską instytucją badawczą TNO i jest produkowany przez holenderskiego producenta palników spawalniczych, firmę Translas. Extractor jest sprzedawany przez wybraną grupę dealerów w niemal wszystkich krajach Europy.

 

www.translas.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również