Panattoni Europe zakończył prace dla GE Energy Management

© Panatoni Europe

Udostępnij:

Obiekt o łącznej powierzchni ponad 45 000 m 2 znajduje się w Bielsku-Białej i powstał w dziesięć miesięcy.

W oparciu o nowy obiekt logistyczny, Jago AG zamierza dalej rozwijać międzynarodową sprzedaż wysyłkową. Firma handluje artykułami wyposażenia dla domu i ogrodu, artykułami dla majsterkowiczów oraz sprzedaje sprzęt sportowo-rekreacyjny, a także artykuły dla zwierząt domowych i zabawki. Produkty pochodzą głównie z Azji, skąd są transportowane kontenerowcami. - Cieszymy się z perspektywy zakończenia - w ciągu kilku miesięcy - pierwszej fazy inwestycji. Budynek i jego otoczenie spełniają nasze oczekiwania wobec nowoczesnego obiektu logistycznego. Nasze technologie i oprogramowanie sprawiają, że jesteśmy więcej niż gotowi zmierzyć się z nadchodzącymi wyzwaniami w branży e-commerce - komentuje prezes i założyciel Jago, Goran Jakovac.

Region Hückelhoven także skorzysta z nowego centrum logistycznego firmy Jago AG, dzięki utworzeniu tu ok. 800 stałych miejsc pracy.W ramach fazy pierwszej powstanie 40 tys. m2 powierzchni magazynowo-logistycznej oraz 1 450 m 2 przestrzeni socjalno-biurowej. Zgodnie z planem ten etap budowy ma zostać oddany do użytkowania w marcu 2016 r. Następnie rozpocznie się realizacja kolejnych faz, zaś zakończenie całej inwestycji przewidziane jest na sierpień 2017 r.

Począwszy od uzgodnień z klientem, przez negocjacje z lokalnymi władzami, po współpracę z firmą budowlaną, cała inwestycja przebiegała płynnie i zgodnie z harmonogramem. Kompleks zapewni optymalne warunki do prowadzenia skutecznej logistyki e-handlu, a jednocześnie umożliwi firmie Jago elastyczne dostosowywanie się do przyszłych zmian w procesach logistycznych - skomentował podczas ceremonii zawieszania wiechy Fred-Markus Bohne, partner zarządzający Panattoni Europe.

Źródło: CentrumPR

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również