Picomag firmy Endress+Hauser w nowej odsłonie

Picomag od Endress + Hauser © Endress+Hauser

Udostępnij:

Picomag Endress+Hauser odpowiada za pomiar przepływu - teraz przedstawiony został w nowej odsłonie. Inteligentny przepływomierz elektromagnetyczny dla mediów użytkowych – jednoczesny pomiar natężenia przepływu, przewodności oraz temperatury.

W pomiarach i automatyzacji procesów przemysłowych stale rośnie zapotrzebowanie na proste, niezawodne oraz bezobsługowe przyrządy pomiarowe w miniaturowym formacie. Nowy Picomag Endress+Hauser spełnia takie wymagania. Nie idąc na żadne kompromisy, nie tylko mierzy przepływ objętościowy cieczy, ale także ich temperaturę oraz przewodność. Ponadto Picomag oferuje klientom łatwe uruchomienie za pomocą Bluetooth i aplikacji SmartBlue, a także bezproblemową integrację systemu dzięki technologii IO-Link, co sprawia, że jest on gotowy na Industry 4.0.Korzyści:

  • możliwość pomiaru cieczy o przewodności od 10 uS/cm
  • mniejsza niepewność pomiarowa, zaledwie ±0,8%
  • dodatkowy pomiar przewodności (kompensowany temperaturowo)
  • niewymagane odcinki proste przed i za przepływomierzem
  • certyfikat kalibracji w standardzie

Niezależnie od tego, czy chodzi o pomiar ilości, czy też monitoring obiegu wody chłodzącej lub ciepłej, Picomag jest zoptymalizowany pod względem niskich kosztów zakupu i eksploatacji oraz szerokiego spektrum zastosowań, w których kładzie się nacisk na wysoką powtarzalność (± 0,2% wartości) oraz wiarygodne wartości pomiarowe (niepewność pomiaru ±0,8%). Przykładowe wykorzystanie urządzenia to monitoring mediów użytkowych (przepływ maks. 750 l/min) lub minimalizacja kosztów energii w układach grzania/chłodzenia.


TOP w kategorii
Picomag umożliwia pomiar w temperaturach procesowych od –10 do +70°C (tymczasowo 85°C), jak również dla ciśnień procesowych do 16 bar (232 psi). Co więcej, urządzenie nie wymaga również odcinków prostych przed lub za przepływomierzem, a zatem może być montowane bezpośrednio przed lub za przeszkodami na instalacji.

Źródło: Endress+Hauser

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również