PigmentViewer od firmy BASF

©

Udostępnij:

Innowacyjne oprogramowanie po raz pierwszy pomaga klientom z przemysłu lakierniczego w precyzyjnym doborze pigmentów - projektowanie barw z użyciem animacji komputerowej w oparciu o wieloletnie doświadczenie.

Droga do sformułowania nowych odcieni w przemyśle lakierniczym jest złożona i zależna od wielu czynników. Opracowane przez BASF innowacyjne, pierwsze na rynku oprogramowanie pod nazwą PigmentViewer już na wczesnym etapie pomaga klientom przy właściwym doborze pigmentów.- Przy projektowaniu nowych odcieni lakierów coraz większą rolę odgrywają techniki cyfrowe. PigmentViewer stanowi unikalną platformę, ułatwiającą naszym klientom wybór pigmentów dla ich specyficznych zastosowań - powiedziała Christine Burgert z działu Marketing Effekte w firmie BASF. Animacje komputerowe dają realistyczne wrażenie barwy i umożliwiają trójwymiarowe pokazywanie lakierowanych powierzchni. Kilkoma kliknięciami klient może wybrać pigmenty bezpośrednio z zestawienia pigmentów lub za pomocą odpowiednich funkcji filtrować je z portfolio firmy BASF i wizualizować na różnych powierzchniach. Ponadto można bezpośrednio porównywać dwa pigmenty na tym samym obiekcie. - Różnice w odbiorze kolorów oddawane są bardzo realistycznie nawet na niekalibrowanych monitorach. Wczytaliśmy bowiem istotne dane dla każdego pigmentu na podstawie materiałów wybarwionych, czyli polakierowanych płyt metalowych, za pomocą wielokątowego urządzenia do pomiaru kolorów - wyjaśnia dr Thomas Frey, odpowiedzialny za kolorymetrię w zespole zajmującym się pigmentami w firmie BASF. Wirtualna sceneria może być symulowana jako barwa pełna, rozjaśniona lub metaliczna albo w warunkach światła dziennego (D65), albo w świetle świetlówki (F11).

Przydatną funkcją programu PigmentViewer jest połączenie graficznego przedstawienia pozycji w przestrzeni CIELab z szerokim zakresem informacji technicznych o danym pigmencie. Ponadto nowo opracowana platforma umożliwia dostęp do karty charakterystyki produktu oraz innych szczegółów technicznych, takich jak krzywe luminacji.

Więcej informacji na temat naszych produktów można znaleźć pod adresem: www.basf.de/pigment

Udostępnij:

Drukuj
Tomasz Kanikuła
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również