PKP Cargo dostanie dodatkowe 100 mln zł na inwestycje

©

Udostępnij:

PKP Cargo jest największym w Polsce i drugim co do wielkości towarowym przewoźnikiem kolejowym w Europie.

Minister Maria Wasiak odwiedziła główną dyspozyturę PKP Cargo, z której zarządza się ruchem pociągów towarowych, spotkała się również z samorządowcami. Zapowiedziała, że przeznaczy dodatkowe 100 mln zł na inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych, usprawniające ruch towarowy na Śląsku.Śląsk jest jednym z regionów, gdzie kumulują się największe inwestycje Polskich Linii Kolejowych. Ich wartość to ponad 2,5 mld zł, prace obejmują ok. 600 km linii kolejowych - podkreśla z kolei Marcin Mochocki, członek Zarządu PKP PLK.

Nowa unijna perspektywa to przyspieszenie transportu towarów w regionie oraz udrożnienie tras wyjazdowych ze Śląska, zwłaszcza w kierunku portów morskich. Na te inwestycje zostanie przeznaczone ponad 9 mld zł.

- Ze Śląska wyrusza 60 proc. przewozów krajowych i 70 proc. eksportowych PKP Cargo– poinformowała minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak.Katowice są centrum dowodzenia operacji spółki. To tam znajduje się Główna Dyspozytura, z której zarządzą się ruchem ok. 1 tys. pociągów dziennie, nadzoruje pracę ok. 1,3 tys. pracowników drużyn trakcyjnych oraz pracę ok. 900 lokomotyw.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również