PLASTPOL 2018 – najważniejsze w Polsce, cenione za granicą

Targi PLASTPOL 2015 © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL w Kielcach, które w tym roku odbędą się w dniach 22-25 maja, to najważniejsza impreza w branży tworzyw sztucznych w naszym kraju i niezwykle ceniona poza granicami.

Podczas tegorocznej, 22. już edycji targów można się spodziewać ekspozycji ponad 800 firm z 36 krajów świata. W jednym miejscu można zobaczyć najnowsze maszyny, roboty, linie produkcyjne, komponenty, metody recyklingu tworzyw sztucznych. Co roku wydarzenie odnotowuje nie tylko wzrost liczby wystawców, ale także zwiedzających - blisko 19 tys. w roku 2017.


Fakty mówią same za siebie. Ponad 50% wystawców to firmy zagraniczne. W wystawie udział biorą reprezentanci, między innymi z: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier i wielu innych państw świata, nawet tak odległych jak Japonia, Chiny, Malezja. Najliczniej reprezentowane są firm z Niemiec i Włoch. Dzięki takiemu przekrojowi firm zagranicznych, PLASTPOL zyskał miano najbardziej międzynarodowych targów spośród wszystkich wystaw branżowych odbywających się w Polsce.

Wszechobecna automatyzacja i cyfryzacja produkcji przemysłowej od komponentu po gotowy produkt to trend, jaki dominuje targach PLASTPOL od lat. To w Kielcach właśnie wiele firm decyduje się prezentować nowości z tego zakresu. Cztery targowe dni stanowią również pakiet wiedzy o branży, między innymi o kierunkach jej rozwoju w kontekście pojawiających się nowych technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym.


TOP w kategorii
Podczas targów PLASTPOL bieżące dane branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie tradycyjnie przedstawia Fundacja PlasticsEurope Polska. W programie targowym pojawia się wiele propozycji o charakterze naukowych i technicznym np. seminarium techniczne Plastech Info oraz konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych – Omniplast. Najlepsze produkty targów od lat nagradzane są Medalami Targów Kielce podczas gali Platinum Plast.

Źródło: Targi Kielce

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również