Platforma szkoleniowa Akademia NSK z modułem nagrzewnicy indukcyjnej

Akademia NSK © NSK

Udostępnij:

Platforma szkoleniowa Akademia NSK została poszerzona o nowy samouczek z zakresu rozwiązań AIP+. Moduł nagrzewnicy indukcyjnej to najnowszy tutorial uzupełniający już dostępny online pakiet szkoleń z zakresu rozwiązań konserwacyjnych i serwisowych programu wartości dodanej AIP+.

Specjalnie opracowane przez firmę NSK moduły szkoleniowe pomagają zarejestrowanym użytkownikom akademii odkrywać, jak wykorzystywać narzędzia AIP+ w celu uzyskania maksymalnej przewagi konkurencyjnej. Każdy moduł prezentuje najlepsze praktyki w zakresie instalacji i ochrony łożysk, co z kolei zwiększa niezawodność i opłacalność maszyn. Właściwe zastosowanie narzędzi AIP+ może wydłużyć okres eksploatacji i wydajność instalacji, jak również ograniczyć koszty i ilość przestojów.


Kurs, materiał video i kwestionariusz to kluczowe elementy każdego modułu, po którego pomyślnym ukończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat. Najnowszy opublikowany samouczek NSK skupia się na nagrzewnicach indukcyjnych, które łagodnie i równomiernie ogrzewają łożyska montowane na wałach za pomocą pasowania z wciskiem. Nagrzewnice indukcyjne umożliwiają instalację łożysk bez stosowania specjalnych narzędzi ręcznych oraz eliminują potrzebę przykładania dużych sił do łożysk podczas instalacji. Firma NSK oferuje trzy typy nagrzewnic indukcyjnych w różnych wielkościach, w zależności od wymagań po kątem wagi i mocy.

Przenośna nagrzewnica indukcyjna waży tylko 3,5 kg i jest przeznaczona do łożysk/elementów roboczych o wadze do 10 kg, natomiast wersja montowana na stole oferuje możliwości pracy z elementami o wadze do 300 kg i jest dostarczana z szerokim wyborem jarzm dla różnych wielkości łożysk. Z kolei nagrzewnica indukcyjna o dużej wytrzymałości, montowana na podłodze, jest przystosowana do elementów o wadze do 1200 kg. Wygodna konstrukcja z przesuwnym ramieniem ułatwia pracę z ciężkimi łożyskami o średnicy do 1,2 m.


TOP w kategorii
Wśród wskazówek zawartych w nowym samouczku znajdują się zalecenia dotyczące używania funkcji dostosowania mocy nagrzewnicy indukcyjnej w przypadku wrażliwych łożysk. Najnowszy moduł szkoleniowy został zaprojektowany pod kątem prezentacji bezpiecznych i wydajnych technik podgrzewania łożysk do optymalnej temperatury zapewniającej łatwy montaż na gorąco.

Źródło: NSK

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również