Płytki CP200 do przecinania, rowkowania i toczenia wielokierunkowego

©

Udostępnij:

Płytki CP200 firmy Seco znane są z tego, że świetnie się sprawdzają w przecinaniu i rowkowaniu trudnych materiałów. Jednak aby zwiększyć wszechstronność tego sprawdzonego gatunku pokrywanego PVD, firma poszerzyła zakres jego zastosowania o toczenie wielokierunkowe (MDT – multi-directional turning).

Choć początkowo przeznaczeniem płytek CP200 była obróbka wytrzymałych stali i superstopów, takich jak Inconel, Hastelloy czy Waspaloy, ich nowa wersja wykazuje się doskonałą wydajnością również podczas toczenia wielokierunkowego w miękkim żeliwie i martenzetycznej stali nierdzewnej. Te najnowsze płytki cechują się zoptymalizowaną, mikroziarnistą, ostrą krawędzią skrawającą szlifowaną na obrzeżach, która umożliwia uzyskanie znakomitych efektów obróbki przy wysokiej prędkości i pomaga zachować odporność na odkształcenia plastyczne.

Płytki CP200 stanowią uzupełnienie niepokrywanego gatunku 883 i można je stosować w połączeniu z narzędziami Jetstream Tooling, które pozwalają na lepszą kontrolę wióra, zwiększenie produktywności i uzyskanie gładszej powierzchni, a także podnoszą ogólną jakość obrabianego komponentu. System Jetstream Tooling doprowadza chłodziwo pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio do krawędzi skrawającej, aby ograniczyć ciepło powstające w strefie skrawania oraz umożliwić obróbkę z większą prędkością.

Asortyment CP200 obejmuje trzy opcje łamacza wióra: FT do toczenia wykańczającego i głębokiego rowkowania, MP do średniego toczenia, profilowania i rowkowania z dobrym dostępem oraz RP do toczenia średniozgrubnego i wykańczającego, profilowania i rowkowania. Ponadto płytki te są dostępne w wersji jednostronnej i dwustronnej oraz z krawędzią skrawającą o szerokości od 3 mm do 10 mm (0,125" do 0,25").

Więcej informacji: www.secotools.com/cp200Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również