Podsumowanie pierwszej edycji targów Subcontracting

©

Udostępnij:

Za nami pierwsza edycja Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting w Poznaniu. Wzięło w niej udział 40 wystawców, a z ofertą firm zapoznało się pół tysiąca zwiedzających z Polski, Danii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Austrii, Włoch czy Izraela. Odbyło się prawie 70 spotkań business to business w ramach Subcontracting Meetings.

 Zdaniem zarówno wystawców, jak i uczestników to było dobre biznesowe spotkanie profesjonalistów, pochlebnie wypowiadali się oni na temat ilości i jakości odbytych spotkań oraz przeprowadzonych biznesowych rozmów. - Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Mimo, że to pierwsza edycja tych targów, to dużo się działo na naszym stoisku - mówi Artur Malak z Zakładów Mechanicznych Kazimieruk

- Istotnym elementem tych targów były spotkania Subcontracting Meetings. Mieliśmy
w sumie 5 spotkań, jesteśmy z nich zadowoleni. Mamy nadzieję, że część z nich zaowocuje nawiązaniem współpracy, a przecież taki jest podstawowy sens tych targów. Odbieramy targi Subcontracting pozytywnie i liczymy na ich rozwój w kolejnych latach!

 Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting zadebiutowały na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wzięły w niej udział firmy z zakresu przetwórstwa metali, takie m.in. jak: Bapro-Met, Cabseal AB, Drabex, Guss-Ex, Stalmot & Wolmet, Rejs, Stalobrex, Wandalex, Zakłady Mechaniczne Kazimieruk, jak również Lubuski Klaster Metalowy. Do Poznania, zainteresowani ofertą wystawców oraz rozmowami kooperacyjnymi, zjechali zwiedzający nie tylko z Polski, ale i zagranicy.

- Uważamy, że obecny kierunek, jaki obrały targi Subcontracting jest bardzo dobry. Profil zwiedzających jak najbardziej nam odpowiada - ocenia Maciej Szymański z firmy Wandalex. - Na nasze stoisko trafili także zagraniczni zwiedzający: z Francji, Włoch, Austrii oraz Szwecji. Chcielibyśmy, aby w przyszłości ta druga grupa gości targowych była jeszcze liczniejsza.

Warto podkreślić, że wraz z targami Subcontracting odbyły się dodatkowo spotkania kooperacyjne - Subcontracting Meetings. Ich celem było kojarzenie oferentów usług podwykonawczych z zakresu przetwórstwa metali z potencjalnymi zleceniodawcami. - Zajmujemy się produkcją okuć meblowych. Ale mamy wolne moce produkcyjne w zakresie obróbki rur i profili (cięcie, gięcie) na nowo zakupionych maszynach. Szukamy możliwości wykorzystania tego potencjału do świadczenia usług kooperacyjnych - mówiRafał Przybyła z firmy Stalmot & Wolmet, która brała udział w targach Subcontracting. - Targi Subcontracting pozwoliły nam na znalezienie potencjalnych klientów na nasze usługi. Podobała nam się formuła spotkań kooperacyjnych Subcontracting Meetings, w której braliśmy udział. Umożliwiła ona bezpośredni kontakt z danym klientem, poznanie się i przedstawienie idei współpracy.

 Organizatorem spotkań Subcontracting Meetings były Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM, który jest partnerem sieci EEN (Enterprise Europe Network).

Kolejne targi SUBCONTRACTING będą się odbywały razem z targami przemysłowymi ITM Polska. Więcej informacji na www.subcontracting.pl

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również