Pokrętła MBR – jeszcze prostsze i wygodniejsze sterowanie

Elesa+Ganter, pokrętła sterujące MBR © Elesa+Ganter

Udostępnij:

Elesa+Ganter Polska wprowadza nową serię pokręteł sterujących MBR, które dzięki ponadczasowemu designowi oraz dostępnym wariantom wykonania uzupełniają dotychczasową ofertę w tej grupie produktowej. Pokrętła MBR zapewniają operatorowi bezpieczny i wygodny uchwyt i ułatwiają regulację pokrętła podczas szybkiej rotacji lub wkręcanie bez nieprzyjemnej pracy kątowej ręki i nadgarstka.

 

Karta katalogowa pokrętła MBR. 

Pokrętła MBR są wykonane z wysokoudarowego technopolimeru na bazie polipropylenu. Posiadają mosiężną wtopkę z precyzyjnym otworem w tolerancji H9 i stalowym oksydowanym na czarno wkrętem dociskowym (w komplecie), umożliwiającym zablokowanie pokrętła na wałku bez stosowania dodatkowych elementów ustalających.

Radełkowanie części chwytnej sprawia, że manipulowanie pokrętłem jest wygodne i pewne. Wszystkie znaczniki i podziałki są wykonane laserowo, co zwiększa ich trwałość i żywotność. Pokrętła dostępne są w kilku standardowych wariantach wykonania:

MBR+C: gładki kołnierz,
MBR+CK: kołnierz z trójkątnym znacznikiem,
MBR+CGS: kołnierze ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
MBR+FK: kryza z trójkątnym wskaźnikiem,
MBR+FGS: kryza ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
MBR+FKP: kryza z trójkątnym znacznikiem, tylna komora na obudowę potencjometru,
MBR+FGSP: kryza ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tylna komora na obudowę potencjometru.

Dodatkowo każdy z powyższych wariantów pokrętła może być wyposażony w zaślepkę, która jest dostępna w 7 podstawowych wariantach kolorystycznych ELECOLORS:

 

Jednocześnie dla odpowiednich ilości (określonych przez producenta) istnieje możliwość naniesienia logo na powierzchni zaślepki oraz skalowania. ELESA+GANTER może wykonać pokrętła pod indywidualne zamówienie klienta zgodnie z poniższym schematem:

 

Pokrętła sterujące z serii MBR znajdują szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest wymagane dokonywanie precyzyjnych nastaw z jednoczesną potrzebą kontrolowania pozycji położenia. Należy jednak założyć, że w przypadku pokręteł sterujących nastawy te powinny być realizowane w niewielkim zakresie jako doregulowanie już wcześniej ustawionego zgrubnie położenia.

Doskonałym przykładem takiego zastosowania mogą być np. urządzenia karuzelowe do sitodruku. W urządzeniu tym pracuje kilka sekcji stolików do zadruku. W przypadku, gdy na kolejnej sekcji nadruk jest przesunięty, wówczas możemy go szybko skorygować właśnie przy pomocy pokręteł MBR, tj. pozycję stolika względem sita.

Pokrętła MBR można z powodzeniem stosować również w:

• urządzeniach laboratoryjnych,
• aparaturze pomiarowej,
• pulpitach sterowniczych,
• przyrządach i stacjach pomiarowych.


Redakcja: Elesa+Ganter Polska
Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów
 
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również