Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym – seria VCT-LP

© Elesa+Ganter

Udostępnij:

 

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym, dzięki któremu element może być dodatkowo przymocowany do maszyny lub urządzenia. Rozwiązanie takie pozwala na zabezpieczenie pokrętła przed zgubieniem i jest szczególnie przydatne w przypadku jego częstego montażu i demontażu. Nowy produkt powstał na bazie popularnego pokrętła VCT, które dodatkowo wyposażono w rowek umożliwiający przyczepienie łańcucha.

W nowych pokrętłach VCT-LP zarówno osadzony w rowku pierścień zatrzaskowy jak i przymocowany do niego łańcuch kulkowy są wykonane z wytrzymałego technopolimeru. Oba elementy połączono pierścieniem spiralnym ze stali nierdzewnej. Otwory montażowe w zaczepach zostały dostosowane pod standardowe wkręty samogwintujące lub śruby z łbem stożkowym.Pokrętła VCT-LP zostały przygotowane w dwóch wariantach ze standardową długością łańcucha wynoszącą 200mm:

  • wariant VCT-B-LP z mosiężną wtopką z przelotowym otworem gwintowanym (dla pokrętła średnicy 25 mm gwint nieprzelotowy),
  • wariant VCT-p-LP ze stalowym, ocynkowanym trzpieniem gwintowanym ze sfazowanym płaskim czołem.


Rozwiązanie zastosowane w pokrętłach VCT-LP mogą być w prosty sposób zaadapotowane w innych elementach z oferty Elesa+Ganter. Wykonując rowek pod pierścień serii GN 111.6 w dowolnym pokrętle lub dźwigni, dodając łańcuch serii GN 111 lub linkę z serii GN 111.2 można samodzielnie stworzyć produkt z zabezpieczeniem przed zgubieniem. Takie kombinacje mogą znaleźć szeroki zakres zastosowań w maszynach i urządzeniach specjalistycznych gałęzi przemysłu takich jak spożywcza, farmaceutyczna i chemiczna. Mogą również być wykorzystane w różnego typu sprzęcie mobilnym.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również