Połowa inwestorów w SSE to polskie firmy

SSE to nie tylko zagraniczne koncerny, ale także polski kapitał.

- Na 2105 ważnych zezwoleń w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, polskie firmy mają ich aż 1047, co stanowi prawie 50 proc. wszystkich inwestorów - podkreśla wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik.

Jak zapowiedziała Antoniszyn-Klik z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach powstają inkubatory i hale pod wynajem. Wzmocniona będzie działalność doradcza ukierunkowana na specyficzne potrzeby MSP. - Specjalne Strefy Ekonomiczne już dziś tworzą we współpracy z samorządami Lokalne Parki Przemysłowe. Kontynuowane będą działania na rzecz powstawania i rozwoju już istniejących klastrów, stanowiących źródło nowych technologii – dodaje. – Interesującym zadaniem jest koncepcja tworzenia obszarów aktywności inwestycyjnej wzdłuż dróg ekspresowych. Porozumienie, wspólna oferta, dobre prawo, współpraca, promocja, potrzeby inwestorów, perspektywiczne myślenie – te wszystkie aspekty SSE uwzględniają przy tworzeniu projektów.

Wiceminister podkreśliła, że bardzo ważną dla przedsiębiorców aktywnością zarządów stref, na którą ostatnio położono szczególny nacisk, jest ich współudział w procesie dostosowania programów edukacyjnych i systemu kształcenia zawodowego pracowników do potrzeb rynku pracy. - O to działanie poszerzony został, w ramach nowelizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych z 25 listopada 2014 r., katalog głównych zadań nałożonych na zarządzających strefami – zaznacza Ilona Antoniszyn-Klik.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę