Polskie statystyki w raporcie CENTREXU

Preview
Polska Izba Przemysłu Targowego
Reklama
Reklama

Najnowszy Raport CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych został oficjalnie opublikowany. Raport zawiera statystyki targów w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym statystyki targów organizowanych przez członków Polskiej Izby przemysłu Targowego.

Obchodząca w tym roku 15-lecie istnienia organizacja CENTREX opublikowała swój doroczny Raport 17 maja podczas posiedzenia organizacji w Brnie. Podczas konferencji, której gospodarzem był czołowy czeski organizator targów Veletrhy Brno, odbyło się posiedzenie zarządu, z udziałem szefów firm członkowskich organizacji. W kontekście wyników i danych statystycznych targów, członkowie CENTREX dyskutowali na temat aktualnej sytuacji na rynku targowym Europy Środkowo-Wschodniej, zjawisk i tendencji jakie pojawiają się oraz znaczenia współpracy z krajowymi organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorstwa targowe w poszczególnych państwach.

Reklama

Imponujące statystyki
Raport CENTREX 2012 - Statystyki Targów Europy Środkowo-Wschodniej zawiera potwierdzone audytem dane statystyczne 330 targów zorganizowanych w 29 miastach od Bukaresztu, Płowdiv, Budvy, Kijowa - na południowym wschodzie regionu, po Szczecin, Poznań, Gdańsk - na północnym zachodzie. 28 organizatorów targów - członków CENTREX i członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego - gościło na swoich targach ponad 2,6 miliona zwiedzających, zaś 45 000 wystawców, aby przyciągnąć ich uwagę do prezentowanych wyrobów i usług wynajęło prawie 1, 3 miliona metrów kwadratowych powierzchni targowej. Raport będzie wkrótce dostępny bezpłatnie na stronie: www.centrexstat.org, a następnie dane statystyczne targów w nim zawarte zostaną opublikowane dorocznym raporcie UFI EuroFair Statistics.

Reklama

Polska górą
Polskie ośrodki targowe znalazły się w czołówce rankingu i to w najważniejszych kategoriach. Według statystyk Centrexu w Europie Środkowo-Wschodniej pierwsza trójka pod względem powierzchni targowej wynajętej przedstawia się następująco:
- pierwsze miejsce Międzynarodowe Targi Poznańskie (412 215 mkw),
- na drugim miejscu Targi Brno (197 497 mkw),
- trzecie miejsce przypadło Targom Kielce (180 125 mkw).
Pod względem liczby wystawców liderem z liczbą 11 369 wystawców są także Międzynarodowe Targi Poznańskie. Na drugim miejscu znalazły się Targi Kielce z 5 606 wystawcami oraz Targi Brno z 5 315 wystawcami. Również w kategorii zwiedzających nie zabrakło polskiego akcentu. MTP znalazło się na drugim miejscu, w 2012 roku poznańskie targi odwiedziło 492 990 gości. Pierwsze miejsce przypadło Targom Brno (573 092 zwiedzających), a trzecie miejsce zajęły węgierskie targi Hungexpo Budapeszt (257 044 zwiedzających).

15 lat doświadczeń
CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych jest czołową organizacją przemysłu targowego w obszarze Europy Środkowo - Wschodniej. CENTREX powstał w 1997 roku z inicjatywy liderów rynku targowego Europy Środkowo - Wschodniej. Od 1999 roku CENTREX jest członkiem UFI - Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Celem organizacji jest promowanie, za pośrednictwem swoich dorocznych publikacji oraz strony internetowej, transparentnych danych statystycznych targów jako podstawowych, wiarygodnych, mających ogromną wartość marketingową informacji na temat imprez targowych, a także organizowanie współpracy organizacji targowych w regionie. W 2012 roku CENTREX miał 17 członków z 7 państw w regionie.

www.centrexstat.org
www.polfair.com.pl 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama