Porozumienie BASF i TODA KOGYO CORP.

©

Udostępnij:

 

BASF i TODA KOGYO CORP. oficjalnie ustanowiły 24 lutego spółkę „BASF TODA Battery Materials LLC”, kończąc w ten sposób negocjacje dotyczące utworzenia spółki joint venture, ogłoszonego w październiku 2014. Nowa spółka będzie produkować w Japonii aktywne materiały katodowe (CAM) do akumulatorów litowo-jonowych.

Spółka BASF TODA Battery Materials została utworzona z 66% kapitału własnego wniesionego przez spółkę BASF Japan Ltd. i 34% kapitału wniesionego przez spółkę TODA KOGYO CORP. Spółka joint venture będzie prowadzić badania i zajmować się rozwojem, produkcją, marketingiem oraz sprzedażą szerokiego zakresu materiałów katodowych w Japonii, a w szczególności NCA (tlenek niklowo-kobaltowo-aluminiowy), LMO (tlenek litowo-manganowy) i NCM (do akumulatorów kobaltowo-niklowo-manganowych). Materiały te są stosowane w akumulatorach litowo-jonowych wykorzystywanych w motoryzacji, elektronice użytkowej i na rynku stacjonarnego magazynowania. Na poziomie międzynarodowym spółka wykorzysta globalną sieć spółki BASF i będzie napędzać wzrost na rynku materiałów akumulatorowych, określonym przez BASF jako kluczowe pole do rozwoju w przyszłości. 

Yasuo Anno, który ostatnio pełnił funkcję Associate Senior Corporate Executive Officer w spółce TODA KOGYO CORP. oraz Prezesa spółki Toda Energy Materials, został mianowany Dyrektorem Naczelnym nowego przedsięwzięcia.

 

Spółka BASF TODA Battery Materials z siedzibą w Minato-ku, Tokio posiada zakładyprodukcyjne w mieście Sanyo-Onoda w prefekturze Yamaguchi oraz w mieście Kita-Kyushu w prefekturze Fukuoka w Japonii. Zatrudnia zespół pracowników składający się z około 80 osób oraz posiada roczne połączone moce produkcyjne aktywnych materiałów katodowych i ich prekursorów w wysokości około 18 000 ton metrycznych.

 Spółka BASF TODA Battery Materials będzie działać w ramach światowej działalności jednostki BASF Materiały do Akumulatorów (ang. BASF Battery Materials). Będzie korzystać z pozycji BASF jako wiodącego dostawcy chemikaliów dla przemysłu motoryzacyjnego, jak również z możliwości marketingowych i technicznych oraz rozległego know-how na rynku materiałów do akumulatorów firmy TODA KOGYO CORP.

www.basf.com

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również