POWERLINK – otwarty standard dla przemysłu tworzyw sztucznych

©

Udostępnij:

POWERLINK to najbardziej odpowiedni protokół komunikacji dla przemysłu tworzyw sztucznych, jaki jest dostępny na rynku. Wyjątkowo szybka sieć jest kluczowa dla przetwórstwa tworzyw, gdzie czasy reakcji poniżej 0,5 milisekundy wymagane są nawet w podstawowych operacjach przełączania.

POWERLINK zapewnia pracę bez opóźnień sieci i sterowania, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem w systemach z zamkniętą pętlą sterowania i nie tylko. Wykorzystując funkcje cross-traffic, ten protokół czasu rzeczywistego potrafi z wyjątkową dokładnością zsynchronizować wiele osi.728 osi w 400 µs
Najszybsza na świecie sieć w aplikacji z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych działa przy użyciu sieci POWERLINK. Maszyna do rozciągania dwuwymiarowej folii od Brückner Maschinenbau GmbH & Co. KG posiada 728 zsynchronizowanych osi z czasem cyklu 400 µs. Taka wydajność przemawia za POWERLINK-iem i za wyborem tego rozwiązania w branży tworzyw sztucznych.Już w 2010 stowarzyszenie EUROMAP (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn dla Przetwórstwa Gum i Tworzysz Sztucznych) włączyło standard sieci POWERLINK do swoich 75 specyfikacji. "Specyfikacja EUROMAP podkreśla czołową pozycję POWERLINK- a wśród protokołów z wymaganiami czasu rzeczywistego" mówi Stefan Schönegger, dyrektor zarządzający organizacją EPSG (Grupa Standaryzacji Ethernet POWERLINK).

www.ethernet-POWERLINK.org

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również