Powrót serii napędów Commander

Control Techniques, napędy Commander © Control Techniques

Udostępnij:

Control Techniques, firma należąca do grupy Nidec, ponownie wprowadza do swojej oferty serię Commander, na którą składają się dwie wersje napędów ogólnego przeznaczenia, które mają zastąpić znajdujące się w ofercie firmy napędy Unidrive M200 i M300.

Napędy Commander C200 spełniają wymagania szerokiej gamy zastosowań i oferują szereg funkcji maksymalnie upraszczających konfigurację i instalację.Napędy Commander C300 posiadają wszystkie funkcje C200 i dodatkowo wyposażone są w podwójne wejście bezpiecznego odłączenia momentu (Safe Torque Off, STO) przydatne w ogólnych zastosowaniach wymagających zwiększonego bezpieczeństwa.

Seria Commander obejmuje proste i kompaktowe regulatory prędkości silników AC, które spełniają złożone wymagania szerokiej gamy zastosowań. Niewielkie rozmiary urządzenia – dzięki którym napędy te należą do najmniejszych w tej klasie produktów – sprawiają, że jest to idealny wybór dla konstruktorów maszyn i dostawców rozwiązań OEM, gdzie wielkość ma ogromne znaczenie.

Oba modele cechują się również zaawansowanym wyposażeniem dobranym z myślą o funkcjonalności. Na przykład wbudowany sterownik logiczny PLC zapewnia zintegrowane funkcje inteligentne eliminujące konieczność stosowania zewnętrznych regulatorów, co przekłada się na oszczędność miejsca i kosztów w przypadku instalacji napędów Commander w systemie lub w szafce.

Dzięki szerokiemu zakresowi mocy napędów Commander – od 0,25 kW do 132 kW – jest to także doskonałe rozwiązanie do zastosowań wymagających zarówno mocy niskiej, jak i wysokiej. Ponadto w bardziej złożonych zastosowaniach napędy Commander zapewniają kompatybilność z szeroką gamą opcjonalnych modułów zewnętrznych firmy Control Techniques, co pozwala na rozszerzenie wachlarza dostępnych funkcji i zwiększenie możliwości urządzeń w przypadku wielu powszechnie stosowanych magistrali.

Klienci mają do dyspozycji zestaw narzędzi umożliwiających bezproblemowe rozpoczęcie eksploatacji i konserwację urządzeń. Wykorzystywane do wykonywania zadań rozruchowych i łatwej konserwacji oprogramowanie Connect oferuje znajomy interfejs Windows oraz intuicyjne narzędzia graficzne, poprawiające możliwości analizy danych. Dynamiczne schematy logiczne napędu umożliwiają jego wizualizację i sterowanie w czasie rzeczywistym. Przeglądarka parametrów pozwala na wyświetlanie, edytowanie i zapisywanie parametrów, a także importowanie plików z parametrami ze starszych napędów.

Machine Control Studio to oprogramowanie do bardziej zaawansowanych zastosowań, które udostępnia elastyczne i intuicyjne środowisko programistyczne. Jego wykorzystanie jest możliwe dzięki wbudowanemu sterownikowi PLC, który rozszerza funkcje napędu bez dodatkowych kosztów.

Control Techniques oferuje również obsługę bibliotek funkcji blokowych klienta z monitorowaniem zmiennych programowych on-line w oknach podglądu zdefiniowanych przez użytkownika oraz pomoc w zmianach programu w trybie on-line w zgodzie z obowiązującymi zasadami programowania PLC.Diagnostic Tool to szybkie i proste narzędzie diagnostyczne, które pozwala użytkownikom na łatwą interpretację wszelkich kodów błędu, jakie może wyświetlić napęd. Aplikacja posiada wbudowane i łatwo dostępne schematy obwodów przydatne przy pierwszej konfiguracji oraz przy wyszukiwaniu usterek. Znajdują się w nich łącza do odnośnych kompleksowych instrukcji obsługi. W aplikacji można również znaleźć pełne dane kontaktowe zespołów wsparcia technicznego z całego świata.

Nowe napędy Commander to także powrót do znanej klientom estetyki. – Zielone napędy Commander należały do oferty produktów Control Techniques od ich wprowadzenia na rynek w 1983 r. – mówił Anthony Pickering, prezes firmy Control Techniques. – Nowa gama napędów to powrót do tej tradycji.

 

Źródło: Control Techniques

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również