Poznań stolicą innowacji i biznesu

ITM © ITM

Udostępnij:

ITM to największe targi przemysłowe i jednocześnie jedna z największych imprez biznesowych w Polsce. To nie tylko ekspozycja innowacji – to także, a może przede wszystkim, miejsce ich transferu na grunt przedsiębiorstw. Gromadzi  liderów branż związanych z obróbką metali i produkcją maszyn oraz kadrę zarządzającą i osoby podejmujące decyzje zakupowe w firmach. Pierwszy dzień za nami.

Najważniejszym punktem pierwszego targowego dnia było uroczyste otwarcie i gala nagród ITM Polska i Subcontracting. Wręczone zostały między innymi Złote Medale MTP, statuetki Acanthus Aureus, nagrody jubileuszowe dla obchodzącej 25-lecie istnienia firmy Eckert oraz działającej od 70 lat Naczelnej Organizacji Technicznej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń pokazowa Salonu Obróbki Powierzchni Surfex – Poligon Umiejętności oraz Forum Inżynierskie, które zorganizowane zostało już po raz trzynasty. Tematem, wokół którego zbudowane zostały tegoroczne wykłady, była innowacyjna technika w medycynie.Kolejne dni zapowiadają się równie ciekawie. W programie targów znalazły się wykłady, pokazy i konferencje, podczas których można będzie zdobyć wiedzę pozwalającą na optymalne wykorzystanie technologicznych nowości w celu usprawnienia procesów produkcyjnych. Wśród zaplanowanych wydarzeń są między innymi pierwsza w Polsce konferencja poświęcona rodzimej branży aluminium „Aluminium 2015. Biznes Trendy Technologie”, seminarium „Stale nierdzewne w konstrukcjach stalowych", II edycja dyskusji „Obróbka w Polsce”, platforma współpracy i transferu innowacji oraz konferencja poświęcona dotacjom na inwestycje. Odbędzie się też Seminarium Obróbki Plastycznej „Nauka na rzecz innowacji technologicznych i materiałowych” i panel „Tradycyjne oraz innowacyjne obróbki powierzchniowe a konstytuowane właściwości warstw wierzchnich części maszyn”.

Targom ITM Polska 2015 towarzyszy czwarta edycja Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych z Polski i zagranicy to okazja do znalezienia podwykonawców dysponujących wolnymi mocami produkcyjnymi. Sporym zainteresowaniem cieszą się spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM Meetings ułatwiające znalezienie potencjalnych partnerów. Odbędą się one w drugim i trzecim dniu trwania targów SUBCONTRACTING  tj. 10-11 czerwca 2015 w godz. 11.00-16.00. W tym roku w specjalnym systemie internetowym umówiona została ich rekordowa liczba.

 Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również