Pozytywne wyniki targów EuroBlech 2018

targi EuroBlech 2018 © EuroBlech

Udostępnij:

W ubiegłym tygodniu po czterech dniach 25. Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Blach EuroBlech 2018 dobiegły końca. Aż 56 301 gości z całego świata przybyło do Hanoweru, aby zapoznać się z najnowszymi innowacjami i technologiami cyfrowymi w zakresie obróbki blach oraz zainwestować w nowe maszyny produkcyjne. Na tegorocznej imprezie zaprezentowało się łącznie 1507 firm z 40 krajów.

Na targach panowała wspaniała atmosfera. Wystawcy i goście byli w doskonałych nastrojach. Wielu wystawców zaprezentowało w tym roku jeszcze więcej efektownych stoisk. Pokazali oni bardzo dużo nowych maszyn i innowacyjnych rozwiązań, a wielu z nich ponownie prowadziło prezentacje na żywo na stoiskach targowych – powiedziała Evelyn Warwick, dyrektor targów EuroBlech, w imieniu organizatora Mack Brooks Exhibitions. – W ciągu dwóch lat nastąpił znaczny postęp technologiczny. Wielu wystawców pokazało, jak dobrze branża jest przygotowana do cyfryzacji i w jaki sposób można wykorzystać te nowe technologie w środowisku produkcyjnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych wyników EuroBlech 2018, ponieważ w porównaniu z poprzednimi targami przyciągały one stale wysoką liczbę gości przez wszystkie cztery dni od wtorku do piątku. Dlatego targi EuroBlech 2018 miały rekordową powierzchnię wystawową 89 875 metrów kwadratowych netto oraz wielu odwiedzających, co oczywiście wynika z rozwoju branży. Wielu wystawców poinformowało o pozytywnych wynikach sprzedaży.Na tegorocznych targach 58% odwiedzających pochodziło spoza Niemiec. Oznacza to dalszy wzrost gości z zagranicy o 4%. Wstępne wyniki ankiety targowej wykazały, że 37% gości przyjechało na targi EuroBlech spoza Niemiec, co oznacza wysoką frekwencję gości z zagranicy. Kraje, z których pochodziło najwięcej gości, to oprócz Niemiec również Włochy, Szwajcaria, Holandia, Hiszpania, Turcja, Indie, Wielka Brytania, Polska, Austria i Belgia.

Znaczna większość odwiedzających to przedstawiciele branży (73%), natomiast pozostali goście to reprezentanci warsztatów oraz firm handlowych i usługowych. Najważniejsze segmenty, które reprezentowali gości, to inżynieria, blachy i produkty, konstrukcje stalowe i aluminiowe, branża motoryzacyjna oraz jej dostawcy, inżynieria elektryczna, produkcja żelaza, stali i walcarek oraz technologie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Procentowa liczba uczestników związanych z handlem wyniosła 97%, co stanowiło kolejny bardzo wysoki rezultat. Oprócz dużej liczby gości z wielu krajów targi mogły ponownie poszczycić się wysokim odsetkiem uczestników ze szczebla zarządczego o kompetencjach decyzyjno-zakupowych. Liczba procentowa uczestników o kompetencjach decyzyjnych niemal stale utrzymywał się na poziomie 79%.

Wstępne wyniki przeprowadzonej ankiety potwierdzają, że zarówno wystawcy, jak i odwiedzający byli bardzo zadowoleni z tegorocznych targów EuroBlech. Uczestnicy chwalili kompletność i międzynarodowy asortyment prezentowanych produktów oraz jakość stoisk wystawowych, a także dużą liczbę demonstracji procesów cyfrowych na żywo. Wystawcy byli bardzo zadowoleni z kwalifikacji oraz międzynarodowego charakteru publiki z dużym odsetkiem osób będących decydentami. Przyznali również, że nawiązali bardzo wiele nowych kontaktów biznesowych. Ponad 70% wystawców stwierdziło jeszcze na miejscu, że zamierza wystawić swoje produkty na kolejnych targach EuroBlech, które odbędą się w dniach 27–30 października 2020 r. na terenie targów w Hanowerze.

Oprócz EuroBlech firma Mack Brooks Exhibitions organizuje wiele targów dla branży obróbki blach na różnych rynkach: następne pod nazwą Blech India odbędą się w dniach 25–27 kwietnia 2019 r. w Mumbaju. Targi AsiaBLECH 2019 odbędą się w Chengdu w dniach 20–22 listopada 2019 r. Pierwsze targi BLECH France odbędą się w dniach 21–23 stycznia 2020 r. w Paryżu.

Zwycięzcy konkursu online EuroBlech 2018
Po raz kolejny targi EuroBlech postawiły na technologiczną innowacyjność i profesjonalną publikę, przeprowadzając tegoroczny konkurs online EuroBlech. Motywem tegorocznych nagród było hasło „Wejście w rzeczywistość cyfrową”, a zwycięzcy byli wybierani internetowo przez społeczność związaną z branżą obróbki blach. Oficjalne przyznanie nagród dla zwycięzców nastąpiło w drugim dniu targów.

Firma TRUMPF Werkzeugmaschinen GmbH + Co. KG zdobyła nagrodę w kategorii „Transformacja cyfrowa” za system lokalizacji w pomieszczeniach Track&Trace. Jest on oparty na technologii Ultra Wide Band (UWB) i może określić jednoznacznie pozycję znaczników w czasie rzeczywistym za pomocą satelitów.

W kategorii „Najlepszy Start-up” nagrodę otrzymała estońska firma Fractory Solutions OÜ za rozwój platformy produkcji blach na zamówienie Fractory.co, która upraszcza proces zlecania. Klienci mogą uzyskać szybko wyceny oraz informacje o czasie realizacji po przesłaniu rysunku CAD, dzięki czemu proces zamawiania jest dziesięć razy szybszy i bardziej ekonomiczny.

Firma Q-Fin Quality Finishing otrzymała nagrodę w kategorii „E-mobilność”. Zaprezentowała produkt „F200 XL” zaprojektowany do usuwania zadziorów, szlifowania i zaokrąglania krawędzi bardzo małych, lekki części blaszanych.

Źródło: EuroBlech

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również