Precyzyjny pomiar odległości

©

Udostępnij:

Na rynku jest już dostępny najnowszy model dalmierza laserowego firmy Stanley. TLM220i to zaawansowane urządzenie wyposażone w kamerę, ułatwiającą dokonanie pomiarów.

Budując dom czy urządzając mieszkanie, często potrzebujemy bardzo dokładnych pomiarów odległości. Nie chcemy bowiem, by przestrzeń między ścianami była niezgodna z projektem czy też szafa, którą kupimy, okazała się do pokoju zbyt duża. Ręczne pomiary są nieprecyzyjne i ich wynik może nam w przyszłości sprawić dużo kłopotu. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie dalmierza laserowego.
Jest to narzędzie, które umożliwia określenie odległości od nieprzezroczystego obiektu za pomocą promienia lasera - najczęściej podczerwonego. Pomiar odległości polega na wysłaniu promienia lasera w kierunku obiektu i zmierzeniu czasu, po jakim odbity promień powróci do nadawcy.
Zaawansowany dalmierz laserowy znajdziemy w najnowszej ofercie firmy Stanley. TLM220i to urządzenie wyposażone w kamerę, która usprawnia i ułatwia dokonywanie pomiarów. Obraz obszaru pomiarowego jest pokazywany na kolorowym, podświetlanym wyświetlaczu, dzięki czemu użytkownik dokładnie wie, gdzie padła wiązka pomiarowa. Ma również możliwość czterokrotnego powiększenia obrazu, co razem z celownikiem elektronicznym, wpływa na poprawę precyzji pomiaru.
Dalmierz laserowy TLM220i posiada wszystkie standardowe funkcje, jak pomiar odległości, minimum/maksimum, pomiar ciągły, pomiar powierzchni i objętości, pomiar trapezu, dodawanie i odejmowanie wymiarów. Dzięki czujnikowi nachylenia umożliwia również pomiar pośredni z użyciem twierdzenia Pitagorasa i pomiar kąta (+/- 45o).
Nowe urządzenie Stanley'a charakteryzuje się dużą dokładnością (+/-1 mm) oraz szerokim zakresem mierzonych odległości (od 5 cm do 200m). W przypadku pomiarów dalekich pomocny staje się gwint ¼" do statywu oraz samowyzwalacz. Oba zagwarantują nam, że nieprzewidziany ruch czy drżenie ręki nie przesuną wiązki pomiarowej z miejsca, do którego celujemy.
Dodatkowymi elementami usprawniającymi pracę z nowym dalmierzem Stanley'a jest pamięć 20 ostatnich pomiarów, wielofunkcyjna stopka i automatyczne wyłączanie urządzenia.Dane techniczne dalmierza laserowego TLM220i
* Pomiar:
- odległości, minimum/ maksimum, ciągły;
- powierzchni i objętości, pośredni z użyciem Pitagorasa, trapezu, dodawanie i odejmowanie wymiarów;
- nachylenia (pośredni z użyciem czujnika nachylenia), kąta (+/- 45o);

* Zasięg pomiaru: 5cm do 200m;
* Dokładność nachylenia (2+/- odchylenie standardowe): pochylenie wiązki lasera i/lub obudowy dalmierza: +/- 0,3o;

* Dokładność pomiaru: +/- 1 mm;
* Dioda lasera: 635 nm;
* Klasa lasera:II;
* Plamka lasera: (średnica w mm/odległość w m) 6/10, 30/50, 60/100;

* Stopień ochrony przed zanieczyszczeniami: IP 55;
* Zasilanie: baterie 2xAAA 1,5V;
* Temperatura pracy: od -10 st.C do +50 st.C.

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również