Profesjonalne mycie części

© Denios

Udostępnij:

Komentarz Jacka Szczepanika, wiceprezesa firmy Denios

Przemysłowe profesjonalne mycie części to obecnie dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu. Złożone mechanizmy, jak np. samochód, zawierają tysiące elementów, które przed procesem montażu, malowania itd. muszą spełniać określone parametry czystości powierzchni. Mycie części w przypadku przemysłowych wielkich serii zawsze jest sprawą indywidualną. Specjalistyczne firmy (jak Denios/Purima) projektują i budują wodne urządzenia do mycia dla dużych klientów z obszarów motoryzacji, lotnictwa i kosmonautyki, techniki kolejowej i komunikacyjnej oraz z przemysłu gumy i tworzyw sztucznych. Przy uwzględnieniu właściwości, geometrii i wymaganej czystości danej części inżynierowie projektują indywidualne rozwiązania systemowe – ręczne lub zautomatyzowane.Każde urządzenie myjące opiera się na specjalnie opracowanych technologiach. Zanim dane urządzenie zostanie skierowane do produkcji w firmie, odbywają się wnikliwe próby laboratoryjne i mycia testowe, służące opracowaniu właściwych wymagań czystości, odpowiedniej metody mycia i ewentualnie koniecznych dodatków czyszczących. W swoim długoletnim doświadczeniu w realizacji różnorodnych projektów Denios/Purima przygotował już wiele typów urządzeń myjących.

Takie urządzenia przelotowe jak Rototronic i Flowtronic odznaczają się precyzją, dużą przepustowością przy jednoczesnym spełnianiu wysokich wymagań dotyczących czystości. Modularna struktura różnych technologii umożliwia bardzo elastyczne układy i procesy mycia. Urządzenia wysokociśnieniowe wykorzystują wodę pod wysokim ciśnieniem do usuwania uporczywych zabrudzeń powierzchni albo wypływek odkuwki. Pozwalają efektywnie czyścić również części o dużych gabarytach. Urządzenia płucząco-kontrolne z kolei myją węże lub rury i w drugim etapie sprawdzają ich szczelność. Odpowiednio filtrowane i nieprzerwanie sprawdzane media o dużej prędkości przepływu zapewniają skuteczne oczyszczanie. Urządzenia modułowe natomiast ułatwiają elastyczne dostosowanie do zmieniających się części i wymagań co do ich mycia. Myjki ultradźwiękowe, płuczki bądź urządzenia suszące mogą być łączone w jednostkę myjącą i dowolnie rekonfigurowane.

 

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również