Profesjonalne odkurzacze do zadań specjalnych – dlaczego to dobra inwestycja?

Nilfisk, odkurzacz przemysłowy © Nilfisk

Udostępnij:

Od niewielkich manufaktur, po olbrzymie kombinaty - każdy przemysł boryka się z problemem utrzymywania czystości. Dzisiaj z pomocą przychodzą nam specjalistyczne odkurzacze przemysłowe. O technologii sprzątania XXI wieku opowiada ekspert firmy Nilfisk, wiodącego producenta urządzeń czyszczących.

Czystość na terenie zakładu gwarantuje wysoką jakość produktu, dobre samopoczucie pracowników, a także ich bezpieczeństwo. Dlatego odkurzacz powinien być podstawą w każdym zakładzie produkcyjnym. Mowa oczywiście o profesjonalnych maszynach, wyposażonych w specjalistyczne filtry i silnik o dużej mocy. Każdy zakład produkcyjny ma inne potrzeby w zakresie sprzątania – mówi Marcin Rosolak, ekspert technologiczny firmy Nilfisk. – Dlatego naszą ofertę odkurzaczy przemysłowych budujemy tak, aby była w stanie odpowiedzieć na najrozmaitsze zapotrzebowania klienta. Oprócz zwykłych odkurzaczy o dużej mocy, maszyn do czyszczenia na sucho i mokro, posiadamy na przykład specjalną linię do pyłów niebezpiecznych i stref zagrożenia wybuchem. To urządzenia wyposażone w system filtracji HEPA, który uzyskał w testach wydajność na poziomie 99,995% – zwraca uwagę specjalista.

Innym przykładem odkurzacza do specjalistycznego zastosowania, może być maszyna odzyskująca zużyte ciecze. Niektóre substancje, zwłaszcza płynne, nadają się do ponownego użytku dzięki odfiltrowaniu ich od zanieczyszczeń. Dotyczy to zwłaszcza przetwórstwa metali oraz wszystkich innych gałęzi przemysłu, w których stosuje się obróbkę skrawaniem.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla przemysłu farmaceutycznego, są odkurzacze zaprojektowane do zbierania skrawków i ścinek. Marcin Rosolak: – Tego typu maszyny podpina się pod urządzenia pakujące. Ścinki i inne skrawki powstające podczas procesu blistrowania są momentalnie zasysane przez odkurzacz, co eliminuje zaleganie odpadów na podłodze.

Są jednak branże, które nad nowoczesne technologie przedkładają potężną siłę urządzeń czyszczących. Dla takich zakładów, na przykład kopalń, Nilfisk produkuje odkurzacze naprawdę dużych mocy.

To oczywiście tylko niektóre pozycje z bogatej oferty Nilfisk – podsumowuje Marcin Rosolak. – Każdy zainteresowany z pewnością znajdzie rozwiązanie dla swojej firmy. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem lub przejrzeniem rodzajów odkurzaczy na www.nilfisk.plŹródło: Nilfisk

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również