Przegub kulisty z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym

©

Udostępnij:

Na potrzeby bezpośredniego połączenia siłowników pneumatycznych i gazowych sprężyn naciskowych firma igus wprowadziła do swojego programu łożysk sferycznych igubal nowość - przegub kulisty z gwintem wewnętrznym. Jest on oferowany w dwóch opcjach do wyboru, co pozwala to zaoszczędzić elementy konstrukcyjne i skrócić procesy montażowe.

Oferowany – unikatowy na rynku – gwint wewnętrzny przegubu kulistego eliminuje konieczność montażu dodatkowych elementów łączących przy podłączaniu siłowników pneumatycznych i gazowych sprężyn naciskowych. Ponieważ przegub umieszczono jako element ruchomy w stabilnym łożysku kołnierzowym z tworzywa sztucznego, przyczynia się to do uproszczenia możliwości montażowych. Ponadto takie rozwiązanie umożliwia redukcję masy, oszczędność powierzchni konstrukcyjnej i kompensację nieliniowości.

Kombinacja metalowego przegubu kulistego, dostępnego do wyboru w wersji stalowej lub w wersji ze stali szlachetnej, z bardzo wytrzymałą osłoną z tworzywa sztucznego umożliwia stosowanie tego elementu nawet w najbardziej nieprzychylnych warunkach. Dzięki temu, że element nie wymaga zewnętrznego smarowania, może być stosowany w warunkach pracy charakteryzujących się występowaniem pyłu i zanieczyszczeń, chemikaliów, wilgoci lub zmiennych temperatur.
Kolejną typową właściwość tego łożyska z tworzywa sztucznego stanowi amortyzacja drgań, która zapobiega wybijaniu elementów konstrukcyjnych w aplikacjach o wysokich częstotliwościach.

Dostępny w trzech wielkościach
Przeguby kuliste firmy igus są dostępne w wariantach z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym, każdy w trzech wymiarach zgodnych z DIN (M6, M8, M10). Wielkość konstrukcyjna dobranego łożyska kołnierzowego z tworzywa sztucznego zależy od wymaganego wymiaru i mieści się w przedziale od 25 do 38 milimetrów szerokości.
 
www.igus.plUdostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również