Przekładnik prądowy ISS-1

©

Udostępnij:

W blisko 50-letniej historii Fabryki Aparatury Elektromechanicznej „FANINA" S.A. z Przemyśla - specjalizującej się w produkcji wyrobów elektrotechnicznych, w szczególności na potrzeby transportu kolejowego, przemysłu elektromaszynowego i energetyki - produkcja przekładników prądowych stała się jedną z kluczowych branż, której poświęcono wiele lat działalności.

  W 2008 r. firma wprowadziła na rynek nowy typ przekładnika prądowego - ISS-1 - wykonanego jako przekładnik jednofazowy, wnętrzowy, suchy, na rdzeniu pierścieniowym, służący do zasilania przyrządów pomiarowych oraz obwodów zabezpieczeniowych o najwyższym napięciu roboczym nieprzekraczającym 0,72 kV i częstotliwości 50-60 Hz. Przekładniki prądowe typu ISS-1 przeznaczone są do montażu bezpośrednio na szynach toru prądowego. Unieruchomienie przekładnika można uzyskać poprzez docisk wkrętów do szyny. Przekładniki ISS-1 wykonywane są na dwa rodzaje torów prądowych: na kabel o maks. średnicy 20 mm lub szynę 20 × 10 mm i na kabel o maks. średnicy 30 mm lub szynę 30 × 10 mm.   Przekładnik spełnia wymagania PN-EN 60044-1:2000.

   Wprowadzając na rynek nowy przekładnik, firma poszerzyła swój asortyment o kolejny wyrób z tej serii, obok produkowanych przekładników typu IWO, IWN i IWF, oraz musiała uporać się z zamieszaniem związanym ze zmianą ustawy dotyczącej legalizacji przekładników prądowych.

   Obecnie wszystkie produkowane przekładniki są wzorcowane, a świadectwo wzorcowania dołączane do każdej sztuki jest dla zakładów energetycznych dokumentem dającym pełne podstawy do dopuszczenia do pracy w instalacjach elektroenergetycznych sieci nn.

www.fanina.pl

 

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również