Przemysłowe przełączniki Gigabit Ethernet

Firma MICROSENS wprowadziła na rynek nowe przełączniki Gigabit Ethernet MICROSENS typu MS650869PM-48-B i MS650869M-B. Zostały one dopuszczone do użytku w kolejnictwie, zgodnie z najnowszą normą europejską EN 50121-4:07.2006, która określa wymagania dotyczące urządzeń sygnalizacyjnych i telekomunikacyjnych instalowanych na kolei.

Oba urządzenia są wyposażone w jedno gniazdo 10/100/1000Base-T, 7 gniazd 10/100Base-TX oraz 3 gniazda SFP (o przepustowości 100 Mb/s i 1 Gb/s), które umożliwiają tworzenie redundantnych pętli światłowodowych. Przełączniki zapewniają dużą szybkość transmisji danych wymaganą w przypadku różnego typu instalacji - od systemów sterowania ruchem po sieć szkieletową. Ponadto są przystosowane do działania w skrajnych, niekontrolowanych warunkach atmosferycznych, co gwarantuje stabilną pracę w różnych systemach obsługujących transport kolejowy.

Przełącznik w wersji PM-48-B oferuje również funkcjonalność zgodną ze standardem PoE (Power over Ethernet). Oznacza to, że każdy z ośmiu portów służących do podłączania kabli miedzianych umożliwia nie tylko transmisję danych, lecz także zasilanie prądem stałym o napięciu 48 V takich urządzeń, jak telefony IP, bezprzewodowe punkty dostępowe, kamery internetowe czy systemy kontroli dostępu (podłączane przy użyciu skrętki).

Dzięki technologii PoE nie trzeba do każdego urządzenia sieciowego doprowadzać okablowania zasilającego oprócz łącza transmisji danych. Urządzenia te można więc instalować bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem wykwalifikowanego elektryka do montażu gniazd sieci elektrycznej w miejscu instalacji.

Technologia PoE zapewnia również ochronę inwestycji w zaplecze informatyczne, ponieważ gwarantuje zgodność ze starszymi i nowszymi protokołami sieci Ethernet. Ponadto urządzenia PoE, wyposażone w funkcje zarządzania oparte na protokole SNMP, mogą być zdalnie monitorowane i sterowane, co pozwala sprawnie zarządzać zużyciem energii oraz rozwiązywać ewentualne problemy i usuwać awarie związane z zasilaniem.

Łatwość obsługi, szybkość, niezawodność i bezpieczeństwo to istotne czynniki wpływające na efektywność i opłacalność działania systemów stosowanych w kolejnictwie. Dzięki automatyzacji projektanci nowoczesnych systemów kolejowych mogą tworzyć rozwiązania minimalizujące koszty pracy oraz gwarantujące na co dzień niezawodne przekazywanie w czasie rzeczywistym wszystkich danych dotyczących działania takich systemów.


www.microsens.com

 

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę