Rafamet wchodzi na namibijski rynek

© RAFAMET

Udostępnij:

Fabryka Obrabiarek Rafamet wyprodukuje maszynę dla odbiorcy z Namibii. Zamawiającym jest firma kolejowa odpowiedzialna za transport osobowy i towarowy, której siedziba mieści się w stolicy kraju - Windhuk. Przedmiotem kontraktu jest tokarka kołowa typu UBF 112 N, bestseller producenta z Kuźni Raciborskiej.

Producent z Kuźni Raciborskiej ma doświadczenie na afrykańskim rynku. W ostatnich latach dostarczał m.in. maszyny do RPA, Nigerii, Sierra Leone, Maroko, Tunezji i Mauretanii, a obecnie produkuje trzy obrabiarki dla użytkownika z Etiopii. Nigdy wcześniej nie wyprodukował jednak tokarki na rynek namibijski.- Każdy kontrakt cieszy, a umowa z nowym odbiorcą daje nam szczególne powody do radości. Pozyskaliśmy zlecenie bez udziału pośredników, a współpraca z zamawiającym układa się bardzo dobrze, to solidny partner - komentuje Stanisław Stefaniszyn, kierownik sprzedaży firmy Rafamet. - Infrastruktura kolejowa Namibii, jak w wielu krajach Afryki, wymaga modernizacji. Z powodu braku środków finansowych działania te nie są jednak realizowane - przypomina Stefaniszyn.

Firma kolejowa zajmująca się transportem osobowym i towarowym zamówiła tokarkę kołową typu UBF 112 N, a także części do utrzymania jej w ruchu oraz narzędzia na 2-letni okres eksploatacji. Maszyna będąca przedmiotem kontraktu jest przeznaczona do obróbki kół zestawów kolejowych zdemontowanych z szynowych pojazdów kolejowych. Tokarka UBF 112 N jest następcą maszyny typu UBB 112/2. - To nasz bestseller. Jest uniwersalna i wydajna a przy tym za bardzo konkurencyjną cenę. To inwestycja na długie lata - mówi o niej kierownik sprzedaży firmy Rafamet.

Planowany odbiór wstępny oraz wysyłka obrabiarki z Kuźni Raciborskiej do portu Walvis Bay w Namibii nastąpi z końcem października tego roku.Źródło: Informacja prasowa Rafamet

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również