Pionierskie rozwiązania w zakresie metalurgii proszkowej

Retech z rozwiązaniami w zakresie metalurgii proszkowej Seco/Warwick

Retech od ponad 60 lat produkuje w USA urządzenia do topienia metali reaktywnych i ogniotrwałych. Rozwiązania, które oferuje zawsze odgrywały kluczową rolę w strategiach obronności państw, dlatego projekty te rzadko są podawane do publicznej wiadomości. Konieczność dyskrecji w połączeniu z charakterem firmy produkującej duże i złożone urządzenia do topienia wymaga, aby model biznesowy i sukces firmy zawsze skupiały się na potrzebach Partnera.

W ostatnich latach Retech zrealizował wiele zamówień. W latach 2018–2021 Retech przeniósł swoją produkcję i większość powierzchni biurowej z Ukiah w Kalifornii do Buffalo w stanie Nowy Jork.​ Podczas przeprowadzki i późniejszych zmian kadrowych, firma w dalszym ciągu realizowała zamówienia dzięki starannemu planowaniu i posiadaniu profesjonalnej kadry oddanych pracowników, dostawców i wytwórców.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Po wyjściu z globalnego kryzysu stało się jasne, że działalność Retech jest na tyle rozwinięta, że oprócz miejsca, do którego przeprowadziła się trzy lata wcześniej, potrzebna była jej kolejna nowa lokalizacja w Buffalo. W 2021 r. Retech odnotował rekordowy rok sprzedaży pomimo utrzymujących się skutków kryzysu, a w 2022 r. przekroczył poziom z 2021 r. Zamówienia na rok 2023 były jeszcze większe niż w roku poprzedzającym, co pozwoliło zanotować trzeci rekordowy rok z rzędu.

Po długich poszukiwaniach, udało się zagospodarować drugi obiekt w Buffalo, w samą porę na świętowanie 60-tej rocznicy powstania Retech, co miało miejsce latem 2023 r.

Kiedy przeprowadziliśmy się do nowej siedziby w Buffalo, spodziewaliśmy się trendu wzrostowego, ale sytuacja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki temu posunięciu dysponujemy blisko 35 tys. m2 powierzchni badawczo-rozwojowej, produkcyjnej, montażowej i magazynowej, co pozwala nam wyprzedzać wzrost, zamiast go doganiać – powiedział Earl Good, dyrektor zarządzający Retech.

Co dalej z Retech?

Retech pozostanie liderem technologii topienia w kontrolowanej atmosferze dla swoich tradycyjnych rynków, takich jak: przemysł lotniczy, motoryzacyjny, energetyczny i biotechnologiczny, włączając wiele projektów już znajdujących się w fazie rozwoju. Ponadto, Retech ma zamiar zintensyfikować działania w sektorze metalurgii proszkowej (PM), dzięki swojemu najnowszemu przełomowemu wdrożeniu piecowi do atomizacji gazowej (PGA), a czas ku temu jest sprzyjający.

Uruchamiamy wiele nowych pieców i cieszymy się zaufaniem klientów, z którymi jesteśmy jednak związani umową ochrony tajemnicy handlowej i poświadczeniami bezpieczeństwa. Zatem często nie możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami. Dlatego cieszy nas nowa innowacja w dziedzinie PGA, o której możemy opowiadać całemu światu – skomentował E. Good.

Piec do atomizacji gazowej nie jest nowością dla Retech. Nowością jest rozwój zintegrowanego systemu, który maksymalizuje wszechstronność w niemal każdym aspekcie.

Modny tytan

Chociaż technologie topienia Retech umożliwiają topienie szerokiej gamy reaktywnych i ogniotrwałych metali i stopów pierwiastkowych, to topienie tytanu jest kluczową siłą napędową.

Firmy znajdują coraz więcej zastosowań tytanu w swoich produktach, nawet w produktach konsumenckich, ale oprócz tego, że znajdują zastosowanie, znajdują także na nie popyt. Z pewnością producentom tytanu pomaga fakt, że metal ten jest postrzegany jako produkt prestiżowy, a prestiż ten przekłada się nawet na produkty, których produkcja nie jest szczególnie zależna od tytanu, takie jak etui na telefony komórkowe czy sprzęt kempingowy. Obecnie słowo tytan jest używane w nazwach handlowych modeli samochodów, a nawet kart kredytowych – lepszych niż dotychczasowe najwyższe karty platynowe. Mówiąc wprost, tytan jest teraz w modzie. I to nie tylko wśród konsumentów, ale także pośród inwestorów.

Oznacza to, że zarówno duzi producenci tytanu, jak i mali producenci dodatków do tytanu mogą łatwiej pozyskać więcej środków inwestycyjnych.

Porozmawiajmy o turbodoładowaniu

Rozpoczęciem tego łańcucha inwestycji i dalszym potwierdzeniem sukcesu Retech, jest niedawna inwestycja– zabezpieczona przez jej spółkę-matkę, Seco/Warwick – w formie pożyczki (dotacji) w wysokości 10 milionów dolarów w celu rozszerzenia możliwości produkcyjnych urządzeń PGA oraz innych zaawansowanych technologii, aby móc sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe systemy. Kwota 10 mln dolarów pochodzi z Funduszu Ekspansji Zagranicznej 2 FIZ AN zarządzanego przez PFR TFI, który oferuje firmom dofinansowanie zagranicznych projektów inwestycyjnych poprzez instrumenty finansowe dostosowane do skali projektu oraz możliwości i potrzeb polskiego inwestora.

To doskonale współgra z naszym niedawnym członkostwem w America Makes, Narodowym Instytucie Innowacji w Wytwarzaniu Przyrostowym. Oczywiście, nie mogę się doczekać, co duzi gracze zrobią z tańszymi proszkami metali, które otrzymają dzięki Retech, ale oni już mają dostęp do tych materiałów i technologii – kontynuuje E. Good – Naprawdę ekscytuje mnie możliwość zobaczenia, co zrobią kreatywne młode umysły, gdy umożliwimy ten dostęp na tyle, że będą oni mogli sobie pozwolić na zabawę z Ti AM w sensie techniki garażowej. Podejmuj odważne kroki bez obawy o błędy. Nie chodzi tu tylko o to, aby istniejąca technologia była mniej kosztowna. Ekscytację budzą dziedziny, w których tytan stanie się osiągalną opcją, co wcześniej nie było możliwe.

Jestem pewien, że ogromny sukces przekroczy moją wyobraźnię, kiedy to jeden z tych młodych innowatorów stworzy coś niesamowitego w ciągu najbliższych pięciu lub dziesięciu lat. Jeśli będziemy w stanie zaoferować im materiały, nasze wyniki będą niesamowite – podsumował Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę