Roboty Fanuc w nowoczesnych fabrykach Volkswagena

roboty w fabryce samochodów © Fanuc

Udostępnij:

Zgodnie z zawartym kontraktem firma Fanuc dostarczy Volkswagenowi 1400 robotów, które będą pracować w dwóch fabrykach niemieckiego koncernu – w zakładach w Emden oraz Chattanooga.

Zakład Volkswagena w Emden w bliskiej przyszłości może zostać jedną z najnowocześniejszych fabryk w branży motoryzacyjnej. Niemiecka firma podjęła decyzję o modernizacji swoich linii produkcyjnych w związku z planowanym uruchomieniem produkcji nowej generacji samochodów elektrycznych. Już w 2022 r. w unowocześnionej fabryce będzie pracować 800 robotów marki Fanuc. Z kolei fabryka VW w Chattanooga zostanie rozbudowana, by stać się centrum produkcji samochodów elektrycznych niemieckiej marki w Ameryce Północnej. Procesy wytwórcze wesprze tu 600 robotów japońskiego koncernu.

Roboty Fanuc w fabryce samochodów 

Wymagania stawiane robotom przemysłowym zmieniają się w ślad za konstrukcją pojazdów – mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający Fanuc Deutschland. – Bazując na szerokiej gamie produktów, możemy bez trudu reagować na nowe potrzeby rynku i dostarczać roboty dostosowane do wymogów produkcji samochodów elektrycznych w sposób niezawodny oraz elastyczny.

Fanuc oferuje ponad 100 modeli robotów, w tym osiem modeli robotów współpracujących.Źródło: Fanuc

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również