Rozszerzona oferta pirometrów o dużym współczynniku temperaturowym

pirometr Fluke Endurance II © Fluke

Udostępnij:

Firma Fluke Process Instruments dodała do oferty cztery nowe jedno- i dwukolorowe pirometry stanowiące rozszerzenie serii Endurance. Pokrywają one zakres temperatur od 50°C do 3.200°C i dzięki temu zwiększył się ich obszar zastosowań.

Producent rozszerzył ich maksymalną rozdzielczość optyczną ze 150:1 do 300:1, co umożliwia pomiar temperatury nawet najmniejszych obiektów z dużej odległości. Nowy pirometr o małym współczynniku temperaturowym do wymagajacych zastosowań mierzy temperatury z zakresu od 250°C. Nowe przyrządy zawierają odizolowane galwanicznie wejścia/wyjścia i są zamykane w obudowach ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP65.Są one w stanie pracować w temperaturach otoczenia do 65°C lub do 315°C przy zastosowaniu akcesoriów chłodzących. Zakres zastosowań obejmuje produkcję metali, obróbkę węgla i produkcję krzemu, a teraz również spawanie oraz produkcję gumy i grubych elementow z tworzywa sztucznego.

Seria Endurance obejmuje wiele modeli o szerokim zakresie temperatur pracy i różnych długościach fali, zapewniających precyzyjne przetwarzanie danych procesowych. Pozwalają one producentom ograniczyć liczbę wadliwych podzespołów, poprawić jakość i jednorodność produkcji, zwiększyć wydajność i ograniczyć koszty energii. Mogą być zasilane w standardzie Power over Ethernet lub z dowolnego źródła DC. Zawierają interfejsy Ethernet, ProfiNet i RS-485. Umieszczony na tylnym panelu ekran z podświetleniem i przyciski zapewniają łatwą, intuicyjną nawigację. Oprogramowanie Endurance dla komputerów PC ułatwia konfigurację i rozruch systemu, a wbudowany web serwer umożliwia zdalny podgląd i archiwizowanie wyników pomiaru oraz ułatwia rozwiązywanie ewentualnych problemow. Dostępne są różne rodzaje soczewek i różne parametry optyczne oraz kamera z funkcja transmisji obrazu przez sieć Ethernet. Alarm sygnalizujący zabrudzenie soczewki pozwala uniknąć koniecznosci przeprowadzania okresowych, nie zawsze potrzebnych prac serwisowych. Wszystkie pirometry serii Endurance są objęte 4-letnią gwarancją.

Źródło: Fluke

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również