Samodzielne przygotowanie stołów obrotowych żądanej wielkości

©

Udostępnij:

Przy pomocy elastycznego uniwersalnego elementu ślizgowego z tworzywa iglidur J firmy igus użytkownik będzie mógł przygotować talerzowe łożysko ślizgowe w wielkości idealnie dostosowanej do jego potrzeb. Talerzowe łożyska ślizgowe (PRT) są dostępne w siedmiu rozmiarach i trzech typach konstrukcyjnych. Nowość stanowi łożysko igus PRT z kwadratowym kołnierzem do bezpośredniego montażu na płaskiej powierzchni.

iglidur PRT to łożysko talerzowe, które ma wszystkie sprawdzone zalety polimerowych łożysk ślizgowych firmy igus. Elementy ślizgowe wykonane ze zoptymalizowanego pod względem trybologicznym materiału iglidur J działają absolutnie bezobsługowo i bezsmarownie. Powierzchnie przeciwbieżne łożyska obrotowego są twardo anodowane i wykonane głównie z aluminium. Dzięki temu wykazują również bardzo dobre właściwości trybologiczne i ślizgowe.Średnica wewnętrzna najmniejszych talerzowych łożysk ślizgowych iglidur wynosi 20 mm, a największych 300 mm. Pomiędzy tymi wielkościami jest pięć kolejnych rozmiarów. Inżynierowie z firmy igus skonstruowali teraz elastyczny uniwersalny element ślizgowy z tworzywa sztucznego, który umożliwia wykonanie talerzowych łożysk ślizgowych w najróżniejszych rozmiarach: poprzez łączenie ze sobą poszczególnych elementów ślizgowych z materiału iglidur J można - w zależności od potrzeb - skonstruować talerzowe łożysko ślizgowe, od średnicy wewnętrznej 500 mm do praktycznie każdej żądanej wielkości. Skonstruowane na bazie tych elementów ślizgowych łożysko talerzowe o średnicy jednego metra może przy tym, w zależności od wariantu wykonania, być obciążane do dziesięciu ton.

Talerzowe łożyska ślizgowe z kwadratowym kołnierzem
Wszystkie łożyska do stołów obrotowych firmy igus są odporne na zużycie i korozję oraz łatwe w montażu - zwłaszcza nowe polimerowe talerzowe łożysko ślizgowe z kwadratowym kołnierzem. Montuje się je bezpośrednio, za pomocą tylko czterech śrub, na równej powierzchni bez otworu wlotowego. Dzięki temu nie trzeba stosować dodatkowego pierścienia dystansowego. Łożyska do stołów obrotowych zostały zaprojektowane z myślą o systemach obsługi, przemyśle meblowym, technice wyświetlania i reklamowej.Różnorodność wariantów i elastyczność
Oprócz wspomnianych siedmiu rozmiarów, łożyska talerzowe firmy igus są dostępne w trzech wersjach: jako solidna wersja standardowa, również z nakładanym kołem zębatym, jako wersja ekonomiczna z jednego elementu oraz jako lekka wersja typu low-cost o średnicy wewnętrznej 80 mm. W ramach akcesoriów firma igus oferuje - oprócz zacisku ręcznego i trzpieni napędowych - także pierścienie dystansowe do innych wielkości konstrukcyjnych wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego.

Poprzez łączenie ze sobą poszczególnych elementów ślizgowych z materiału iglidur J można w zależności od potrzeb sporządzić systemy łożyskowania do stołów obrotowych począwszy od średnicy wewnętrznej 500 mm do nieomal każdej wielkości w nieskończoność. W przypadku średnicy jednego metra w zależności od wariantu wykonania możliwe są obciążenia rzędu do 10 ton.

www.igus.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również