Seria produktów NSKHPS rozszerzona o duże łożyska walcowe

© NSK

Udostępnij:

 

Seria produktów NSKHPS (NSK High Performance Standard) została rozszerzona o duże, precyzyjne łożyska walcowe o średnicach zewnętrznych od 180 do 400 mm. Oferując dwukrotnie dłuższy okres żywotności w porównaniu do standardowych łożysk walcowych, jak również o 23% wyższe wartości nośności, nowe łożyska nadają się idealnie do użycia w wymagających zastosowaniach przemysłowych.

Łożyska NSKHPS charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami obejmującymi wykorzystanie ultraczystej stali oraz zaawansowanej obróbki powierzchni tocznych pierścienia zewnętrznego i wałeczków. Dzięki tym cechom łożyska zapewniają znacząco wyższe wartości nośności dynamicznej oraz wydłużony okres eksploatacji.Kolejną zaletą dużych łożysk walcowych NSKHPS jest fakt, że wykazują one większą tolerancję na błędy niewspółosiowości kątowej. W porównaniu do standardowych łożysk walcowych, które tolerują niewspółosiowość wału do 2 minut kątowych, seria NSKHPS może pracować przy niewspółosiowości sięgającej do 4 minut kątowych. Łożyska NSKHPS charakteryzują się również zwiększoną prędkością graniczną i bardzo wysoką precyzją pracy.

Łożyska NSKHPS stanowią idealne rozwiązanie dla coraz większej liczby klientów szukających komponentów napędowych oferujących dużą wydajność, wysokie prędkości obrotowe, kompaktowe wymiary i wyjątkowo długi okres eksploatacji. Wysokiej jakości obróbka powierzchni pomaga zachować niski współczynnik tarcia, co przekłada się na wyższą wydajność energetyczną łożysk. Co więcej, konstruktorzy maszyn mogą w wielu przypadkach wybierać mniejsze łożyska NSKHPS i w ten sposób tworzyć bardziej kompaktowe jednostki napędowe.

www.nks.com

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również