Shell stawia na neutralne emisyjnie środki smarne

środki chemiczne © Adobe Stock – H_Ko

Udostępnij:

Koncern Shell zamierza oferować neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i środki smarne przeznaczone do różnych zastosowań, w tym także do aplikacji przemysłowych.

Dzięki wprowadzeniu na rynek neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell zrekompensuje emisje z całego cyklu życia ponad 200 milionów litrów nowoczesnych syntetycznych środków smarnych. Odpowiada to wycofaniu z ruchu 340 tysięcy samochodów i ma zrównoważyć emisje 700 tysięcy ton CO2e rocznie. W Europie obejmie to rekompensatę ponad 60 milionów litrów środków smarnych, co odpowiada wycofaniu z ruchu 130 tysięcy samochodów i ma zrównoważyć emisje około 280 tysięcy ton CO2e rocznie.Neutralne emisyjnie środki smarne firmy Shell będą dostępne we wszystkich krajach, w których firma jest obecna, w tym także w Polsce. Shell chce zrekompensować tym sposobem emisje z wybranych syntetycznych środków smarnych oferowanych na tych rynkach, w tym: olejów silnikowych do samochodów osobowych, do samochodów ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi oraz szerokiej gamy olejów przemysłowych, takich jak Shell Omala oraz wybranych produktów Shell Gadus dla energetyki wiatrowej.

Wprowadzenie na rynek neutralnych emisyjnie środków smarnych przyczyni się do realizacji celu Shell, by do roku 2050 r. lub wcześniej stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto, odpowiadając tym samym na oczekiwania klientów i społeczeństwa.

Źródło: Shell

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również