SmartLight – sygnalizator LED z interfejsem IO-Link

©

Udostępnij:

Firma Balluff zaprezentowała nowy sygnalizator LED. Jest to pierwsza kolumna sygnalizacyjna LED z interfejsem IO-Link sygnalizuje tryby pracy i stany urządzeń za pomocą barw. Dokładne wskazywanie stanów maszyny – od decydujących do krytycznych – w zależności od potrzeb. Odczyt tendencji, przebiegu oraz trendów dla wielkości fizycznych odbywa się na podstawie barw.

Dokładne wskazywanie stanów maszyny – od decydujących do krytycznych – w zależności od potrzeb. Odczyt tendencji, przebiegu oraz trendów dla wielkości fizycznych na podstawie barw. Sygnalizator SmartLight może na przykład wizualizować temperaturę, poziom płynu w instalacji, a także pozycję elementów maszyny.

Użytkownik może indywidualnie i elastycznie definiować barwy
Sygnalizator SmartLight umożliwia realizację wszystkich funkcji, które były dostępne również przy zastosowaniu obecnie dostępnych systemów. Na przykład możliwe jest wyświetlanie różnych barw w różnych strefach. Wskaźnik świetlny można do tego podzielić na kilka (do pięciu) stref.
Liczbę stref, ich wielkość oraz ustawienia barw określa użytkownik. W przeciwieństwie do systemów obecnie dostępnych na rynku, parametry te można modyfikować nawet na bieżąco, podczas pracy maszyny.

Prosta obsługa
Wielobarwne diody LED wytwarzają szeroką paletę barw. Liczba oddzielnie sterowanych obwodów LED w kolumnie może wynosić do 20. Programowanie odbywa się w prosty sposób z poziomu sterownika PLC. Za pomocą niewielkiej liczby poleceń można uzyskać różnorodne barwy bez konieczności mechanicznej modyfikacji kolumny.

SmartLight dysponuje trzema centralnymi trybami funkcyjnymi do wyświetlania różnych sygnałów ostrzegawczych i informacyjnych.
- tryb segmentowy: wyświetlanie różnych sygnałów barwnych w nawet pięciu segmentach,
- tryb wskaźnika poziomu: prezentacja np. poziomu napełnienia albo wartości temperatury z zastosowaniem różnych barw,
- tryb biegnącego światła: pasek o dowolnie wybranej barwie zmieniający położenie na tle innej dowolnie wybranej barwy.

Łatwa instalacja
Łatwe przyłączanie i instalacja. Wystarczy podłączyć trzyżyłowy przewód aby osiągnąć maksymalną funkcjonalność.Balluff

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również