Solidne fundamenty budowane w oparciu o system ERP

©

Udostępnij:

Polska oddział AQ Wiring Systems Sp. z o.o., będąca częścią grupy AQ Group AB, posiada ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji okablowania, oferując szeroki asortyment kabli i systemów elektromechanicznych do różnorodnych zastosowań. Jakość i efektywność to kluczowe elementy tworzące podstawę sukcesu firmy. Stanowią one główne wartości stale rozwijane przez producenta. AQ Wiring Systems od września 2012 roku opiera swoją działalność na systemie MONITOR.

Początkowo spółki Grupy AQ miały różnorodne systemy ERP wspierające ich działalność. Firma chciała zapewnić jednolity standard dla wszystkich spółek. MONITOR okazał się najlepszą alternatywą dla globalnego biznesu AQ Group AB, który jest dostawcą podzespołów i systemów dla klientów przemysłowych o wysokich oczekiwaniach. – Monitor zaproponował funkcjonalności, które zdecydowanie ułatwiły komunikację z klientami i dostawcami – mówi Sture Berglund, Group Purchasing Manager w AQ Group.– Wszystkie spółki wchodzące w skład grupy AQ korzystają z systemu MONITOR, w związku z tym wybór tego systemu był w naszym przypadku czymś naturalnym. Rozwiązanie jest intuicyjne i posiada nowoczesny interfejs. Sprawia to, że użytkownicy mogą zgłębiać funkcje systemu i uczyć się jego obsługi samodzielnie w dużo większym stopniu niż w przypadku naszego starego rozwiązania – mówi Mikael Alvarsson, prezes zarządu polskiej spółki AQ Wiring Systems.

Szybkie wdrożenie i kompleksowe wsparcie
Według opinii przedstawicieli AQ Group główna przewaga systemu nad innymi aplikacjami wynika przede wszystkim z możliwość łatwego przeniesienia produktu z jednej spółki do drugiej w ramach grupy. Jest to możliwe dzięki temu, że produkty i podzespoły są rejestrowane w podobny sposób w różnych spółkach grupy. W systemie MONITOR istnieje integracja pomiędzy obszarem dostawców i klientów, co było szczególnie ważne dla firmy. Oprogramowanie jest również wyposażone w funkcję „drag and drop”, co zdecydowanie ułatwia zarządzanie dla przykładu fakturami lub zamówieniami.

Sure Berglund podkreśla, że wdrożenie systemu było wyjątkowo proste, zarówno w szwedzkiej centrali, jak i w innych oddziałach. Aplikacja jest zestandaryzowana i z tego powodu łatwa we wprowadzeniu, nauce i obsłudze. Razem z wdrożeniem dokonano konwersji danych z poprzedniego systemu, co również przebiegło bezkolizyjnie.

– Przejście na nowy system poszło zgodnie z planem. W przeszłości uczestniczyłem w migracji do innych systemów i wiem, że nie zawsze jest to takie proste. Nasza działalność jest wysoce złożona, liczba danych, jaka musi zostać wprowadzona do systemu jest ogromna, a wszystko poszło dobrze. W związku z przejściem na nowy system otrzymaliśmy fachowe wsparcie ze strony firmy Monitor, podczas całego procesu mogliśmy liczyć na pomoc doświadczonego kierownika projektu i kompetentnych konsultantów. Moim zdaniem system MONITOR jest przyjazny dla użytkownika i to właśnie sprawia, że jest dla nas idealny – podsumowuje Mikael Alvarsson.Solidny fundament w służbie jakości
W opinii przedstawicieli AQ Group, wszystkie spółki muszą być prowadzone na najwyższym poziomie efektywności i mieć właściwe wsparcie systemu w celu śledzenia niezgodności i realizacji działań. Już na stronie startowej systemu MONITOR, użytkownik otrzymuje informacje o statusie klientów i zamówień. W ten sposób ma on motywację do osiągania lepszych rezultatów, co w konsekwencji prowadzi do poprawy biznesu.

Dla firmy szczególnie istotne jest dostarczanie najwyższej jakości produktów dla swoich klientów. – Decyzja o współpracy z nami opiera się na świetnych wynikach i osiągnięciach. Jeśli posiadamy solidne fundamenty budowane w oparciu o system ERP, zdecydowanie ułatwia nam to utrzymanie najwyższej jakości – dodaje Sture Berglund.

Wdrożenie systemu Monitor ERP
w zakładzie AQ Wiring Systems AB w Łodzi

KLUCZOWE FAKTY:

Firma: AQ Wiring Systems Sp. z o.o. (część AQ Group AB)
Branża: elektrotechniczna
Okres użytkowania systemu: od września 2012 r.
Wykorzystane moduły: produkcja, magazyny, sprzedaż, zakupy, księgowość, informacje warsztatowe
Liczba pracowników: 490
Liczba użytkowników: 100
Kluczowe korzyści systemu Monitor ERP wskazane przez klienta:

  • kompleksowe wsparcie działalności firmy, nowoczesny interfejs użytkownika,
  • krótki czas poznania i akceptacji systemu przez pracowników,
  • niższe koszty szkoleń związanych z nauką systemu,
  • bezkolizyjna migracja złożonej ilości danych,
  • pełne wsparcie zespołu konsultantów MONITOR.

Kontakt:
Jarosław Jaśkiewicz
Business Development Manager
Monitor ERP System
E: jaroslaw.jaskiewicz@monitorerp.com
T: 0048 728 385 080

MONITOR to kompletny system ERP stworzony w celu zwiększenia skuteczności działania małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. Jest on rozwijany od 40 lat przez szwedzkich inżynierów - ekspertów sektora produkcyjnego, zapewniając wsparcie dla kilku tysięcy firm wytwórczych na całym świecie. Dzięki bliskiej współpracy z klientami jest stale doskonalony zgodnie z potrzebami firm produkcyjnych m.in. z takich sektorów rynku, jak elektrotechnika, maszyny i urządzenia, metalowa, branża transportowa i motoryzacyjna oraz wyroby plastikowe i drewniane.

System ERP MONITOR jest obecnie używany przez około 3000 przedsiębiorstw. Nad jego rozwojem pracuje 140 najwyższej klasy inżynierów oprogramowania, analityków biznesowych i konsultantów wdrożeniowych. Monitor ERP System posiada oddziały w Polsce, Finlandii, Norwegii, na Litwie, w Brazylii, Singapurze, Malezji oraz Chinach. http://www.monitorerp.com/pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również