Stäubli na targach STOM i Pneumaticon

Staubli, robot przemysłowy © Staubli

Udostępnij:

Niezależnie od branży lub aplikacji wymagania automatyzacji są uniwersalne. Roboty Stäubli cechują się niezawodnością, wysoką prędkością pracy, dokładnością, odpornością na wszystkie typy środowiska pracy, a przede wszystkim elastycznością w dostosowaniu się do jak największej liczby zadań. Z powodzeniem pracują w branżach takich jak: spożywcza, maszynowa, elektroniczna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, farmaceutyczna i wiele innych.Gama urządzeń obejmuje:
• Małe roboty cztero- i sześcioosiowe – bardzo szybkie ramiona robotyczne TP80 do przenoszenia i montażu małych elementów do 1 kg, roboty SCARA z serii TS o zasięgu do 800 mm oraz gama wydajnych robotów sześcioosiowych TX40 i TX60;
• Roboty średniej wielkości – wersje sześcioosiowe TX-90, TX2-90, RX160 zapewniające zasięg nawet do 2010 mm, dużą szybkość i nośność nawet do 20 kg;
• Roboty do dużych obciążeń – TX200 i TX200L – sześcioosiowe roboty o nośności do 150 kg i zasięgu 2594
mm do zastosowań w przemyśle metalowym, przetwórstwa tworzyw, fotowoltaicznym i innych;
• Roboty do zastosowań specjalnych – modele przystosowane do aplikacji: malowania, cleanroom, pracujących w wysokiej wilgotności i warunkach sterylnych.

Firma oferuje również kompletną gamę kontrolerów robotów, w tym nowe wersje CS9. Do robotów dostarcza też oprogramowanie bazujące na wydajnym języku VAL3. Więcej informacji na stronie: www.staubli.com/robotics.Nowość: roboty TX2
TX2 to nowe, ultrakompaktowe konstrukcje o nośności do 15 kg i zasięgu do 1450 mm. Maszyny są lżejsze i bardziej dynamiczne niż poprzednio oferowane. Prawdziwy przełom nastąpił w dziedzinie bezpieczeństwa, gdzie firma połączyła innowacyjność serii TX2 z systemem bezpieczeństwa CS9. Roboty mają enkodery cyfrowe dla każdej osi oraz zintegrowany system bezpieczeństwa certyfikowany przez TÜV spełniający wymogi SIL 3/PLe. Cechują się one stopniem ochrony IP65 (w przypadku nadgarstka jest to IP67), dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowań wymagających dużego stopnia higieny pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Systemy szybkozłączy
Jako jeden z wiodących producentów systemów szybkozłączy na świecie od ponad 60 lat Stäubli oferuje systemy połączeń dla wszystkich typów cieczy, gazów i połączeń elektrycznych. Dostarcza zarówno rozwiązania standardowe, jak i specjalnie opracowane na potrzeby danej aplikacji. Długoletnia i ścisła współpraca z klientami z różnych sektorów przemysłu zaowocowała bogatym doświadczeniem firmy w dziedzinie łączenia różnego rodzaju mediów.

Pozostałe grupy produktów w ofercie Stäubli:

• szybkozłącza i linie sprężonego powietrza
• mono- i multizłącza do termoregulacji form wtryskowych
• mono- i multizłącza do hydrauliki siłowej
• mono- i multizłącza wysokotemperaturowe do form odlewniczych
• szybkozłącza do szerokiej gamy cieczy i gazów
• szybkozłącza do chłodzenia cieczą układów elektronicznych (np. procesory, konwertery itp.)
• multizłącza automatyczne i półautomatyczne
• multizłącza modułowe obsługujące gazy i ciecze
• przemysłowe złącza elektryczne
• systemy mocowania form wtryskowych
• systemy wspomagające transport i obsługę form wtryskowych
• systemy zmieniarek narzędzi dla robotów przemysłowych

O firmie
Stäubli jest dostawcą mechatronicznych rozwiązań w trzech dziedzinach: robotów przemysłowych, szybkozłączy i maszyn włókienniczych. Firma zatrudnia ponad 4,5 tys. pracowników i obsługuje klientów w 80 krajach na świecie. W Polsce oddział Stäubli znajduje się pod Łodzią w miejscowości Łagiewniki Nowe. Pracuje w nim doświadczona kadra przedstawicieli handlowych.

Podczas targów STOM firma Stäubli jest obecna na salonie Pneumaticon (hala G stoisko 46) oraz STOM-Robotics (hala F stoisko 38).

Źródło: Stäubli

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również