Sterowane elektronicznie gwintowanie bezwiórowe

Preview
Fibro
Reklama
Reklama

Po uzyskaniu pozytywnych rezultatów z pierwszych zastosowań firma Fibro, jako specjalista w dziedzinie normaliów, prezentuje pod nazwą Fetu kompletny program systemowy do gwintowania bezwiórowego sterowanego elektronicznie.

Ten kompaktowy system jest przystosowany do pracy z prędkością 180 skoków/min i korzysta z precyzyjnej kontroli procesu w celu osiągnięcia maksymalnych wartości dla jakości gwintu, liczby wykonanych sztuk oraz trwałości narzędzi. Użytkownicy mają do dyspozycji asortyment jedyny w swoim rodzaju pod względem wyboru wytrzymałych i wydajnych głowic wygniatających gwinty o wielkości od M0,8 do M24, a także wyboru różnych silników, systemów smarowania, wałów przegubowych i wariantów montażu. Umożliwiają one wykorzystanie indywidualnych rozwiązań na zasadzie konstrukcji zespołowej. Pozwalają też w prosty sposób zastosować rozwiązania specjalne z użyciem wielu głowic wygniatających gwinty oraz modułów wsuwanych.

Reklama

Program systemowy Fetu firmy Fibro został opracowany specjalnie do gwintowania bezwiórowego zintegrowanego w narzędziach wytłaczająco-wykrawających oraz narzędziach do tłoczenia kształtowego, automatach wytłaczająco-zaginających, przyrządach, prasach transferowych oraz ciągach zautomatyzowanych. Serwomotor o wysokiej dynamice, który jest podłączony za pośrednictwem wału przegubowo-teleskopowego, jest w stanie przyspieszyć narzędzie wygniatające w ciągu 25 ms do zadanej prędkości obrotowej. Daje to gwarancję, że narzędzie wygniatające gwinty osiągnie optymalną prędkość skrawania, zanim wejdzie w detal obrabiany, oraz że zostanie utrzymana skalkulowana prędkość wykonania skoku. To jedyna w swoim rodzaju właściwość dostępna na rynku, podobnie jak stałe prędkości skrawania powyżej 100 m/min oraz szczególne długie okresy użytkowania. Wszystko to umożliwia wysokie prędkości taktu, maksymalne zabezpieczenie procesu, krótkie czasy przezbrajania oraz uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Niezależnie od skoku suwaka prasy gwinty są wykonywane zawsze w optymalnych warunkach.

Reklama

Źródło: Fibro

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama