Stopy wahliwe z możliwością kotwienia

© Elesa+Ganter

Udostępnij:

 

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę stóp wahliwych o nowy model z możliwością kotwienia. Nowy produkt jest dostępny w dwóch wariantach o oznaczeniach LV.FO i LVQ.FO. Jest przeznaczony do zabezpieczania maszyn i urządzeń, które wskutek drgań są narażone na przesuwanie się po podłożu. Stopy wahliwe dają możliwość odpowiedniego wypoziomowania oraz stabilnego ustawienia maszyny nawet na nierównych powierzchniach.

W stopach wahliwych LV.FO i LVQ.FO, dzięki specjalnemu kształtowi podstawki, otwory do kotwienia znajdują się w znacznie większej odległości, niż ma to miejsce w innych tego typu rozwiązaniach. Taka konstrukcja stopy sprawia, że montaż maszyny staje się łatwiejszy. Otwory do kotwienia są fabrycznie zakryte cienką warstwą tworzywa zabezpieczającą przed gromadzeniem się brudu. W przypadku, gdy konieczne jest zakotwienie maszyny, otwory należy wybić lub rozwiercić w oznaczonych miejscach.Nowe stopy są dostępne w dwóch wariantach:

  • stopy LV.FO posiadają trzpienie gwintowane o rozmiarach od M8 do M16 występujące w dwóch wersjach materiałowych: stali ocynkowanej oraz stali nierdzewnej AISI 304,
     
  • stopy LVQ.FO występują tylko z trzpieniami wykonanymi ze stali nierdzewnej AISI 304 i mają gwinty o rozmiarach od M16 do M24.

Podstawy stóp wykonane są ze wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Mają one specjalne radełkowanie na spodniej stronie, dzięki czemu zachowują stabilność nawet na nierównych powierzchniach. Dodatkowo stopy można wyposażyć w podkładkę antypoślizgową (wersja „AS”) z gumy NBR o twardości 70 według Shore’a.

www.elesa-ganter.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również