System transportowy Laser FLEX

© Remmert

Udostępnij:

 

Jednym z najistotniejszych kryteriów doboru środków automatyzacji do procesu laserowego cięcia blach powinna być szybkość działania. Aktualnie jednym z najszybszych rozwiązań w zakresie pełnej automatyzacji załadunku i rozładunku maszyn laserowych jest nowy system obsługi blach Laser FLEX produkcji Friedrich Remmert GmbH.

Laser FLEX jest wyposażony w dwie zautomatyzowane jednostki, które zupełnie niezależnie kładą na stół lasera materiał do cięcia oraz odbierają z niego wycięte arkusze. Po wycięciu blachy jednostka rozładowcza zabiera specjalnymi widłami wycięty arkusz z wymiennego stołu lasera. Równocześnie z przyłączonego do lasera magazynu druga jednostka załadowcza za pomocą przyssawek próżniowych dostarcza kolejną blachę do cięcia. Gdy tylko wycięty arkusz zostanie zabrany ze stołu lasera w celu ponownego zmagazynowania czy też przetransportowania na miejsce odkładcze, następna blacha zostaje położona na stół lasera. Laser FLEX wykonuje te czynności w zaledwie 60 sekund, co - zgodnie z testem wzorcowym sprzętu zleconym przez firmę Remmert - czyni go najszybszym systemem na rynku.Czasy przestoju podłączonych maszyn skracają się niemal do zera, a maszyny laserowe charakteryzujące się dużą szybkością obróbki mają optymalne wsparcie.

Nowa aplikacja robotyczna dla procesu obróbki blach umożliwia podwyższenie stopnia automatyzacji w produkcji wykorzystującej maszyny laserowe. Laser FLEX został zaprojektowany z uwzględnienem różnych wymagań użytkowników, dzięki czemu może obsługiwać blachy w formatach 3015 i 4020. Dzięki standardowym interfejsom z PLC i IT można w tym samym czasie zintegrować kilka maszyn laserowych pochodzących od różnych producentów i zaopatrywać je jednocześnie w materiał, wykorzystując jedną aplikację robotyczną. Połączenie z technicznymi urządzeniami w magazynie również ma charakter otwarty. By zapewnić sobie szybki dostęp, użytkownicy mogą dostarczać blachy bezpośrednio do działu produkcyjnego korzystając z magazynu z jedną lub dwiema wieżami. Możłiwe jest także połączenie z większymi lub już działającymi na miejscu systemami składowania marki Remmert.

www.remmert.de/pl

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również