Szybciej w montażu i logistyce

© Rittal

Udostępnij:

Czy możliwy jest montaż cokołów poniżej 20 sekund? Najnowszy produkt Rittal - system cokołów Flex-Block udowadnia, że tak. Innowacja firmy zapewnia szybki i beznarzędziowy skład, a także większą wygodę podczas transportu i instalowania szaf sterowniczych.

Dzięki wydajniejszym procesom montażowym oraz logistycznym instalatorzy rozdzielni zyskują więcej czasu, a także obniżają koszty. Dotychczas montaż cokołów szaf sterowniczych z blachy stalowej wymagał znacznego zaangażowania. Nowy system cokołów Flex-Block Rittal składa się z czterech symetrycznych modułów i osłon narożnikowych z tworzywa sztucznego oraz bocznych osłon z blachy stalowej. Modułowa konstrukcja i większa przestrzeń montażowa umożliwiają łatwe i szybkie zainstalowanie pod szafą elementów narożnikowych, które w całośœci przyjmują ciężar szafy sterowniczej. W ten sposób - bez zainstalowanych osłon - instalatorzy rozdzielni mogą wygodnie i elastycznie transportować szafę wózkiem podnośœnikowym od jednej stacji montażowej do drugiej, a w końcu ustawić w miejscu przeznaczenia. Po zabudowaniu szafy osłony można przymocować do cokołu kilkoma ruchami.Nowy system cokołów Flex-Block Rittal
Wykonane z tworzywa sztucznego, stabilne moduły narożnikowe o wysokoœci 100 mm są przystosowane do obciążeń do 15 000 N. Dodatkowo są wyposażone w sześœciokątne otworowanie pod tulejki adapterowe służące do tworzenia cokołów o wysokośœci 200 mm. Można także instalować na nich nóżki poziomujące lub rolki transportowe. Dzięki akcesoriom systemowym - także nie używając narzędzi - cokoły można łączyć w szeregi oraz zabudowywać dla każdego pola szafy z osobna – na przykład szynami wsporczymi do kabli.

Nowy system cokołów Flex-Block jest dostępny dla wszystkich wymiarów szaf serii TS, SE 8 i CM, systemów pulpitów TP oraz systemów szaf PC. Wymiary mieszczą się w przedziale od 400/500 mm do 1.800/500 mm (do wyboru – szerokoœść lub głębokośœć). Do szaf klimatyzatorowych LCP (Liquid Cooling Package) Rittal dodatkowo oferuje również szerokoœść 300 mm.

www.rittal.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również