Szybkie skanowanie laserowe na dużą skalę

Hexagon, skaner laserowy Leica Absolute Scanner LAS-XL © Hexagon

Udostępnij:

Podczas konferencji HxGN LIVE 2018 w Las Vegas mieliśmy okazję przyjrzeć się licznym rozwiązaniom z bardzo szerokiej oferty grupy Hexagon. Jednym z nich był nowy skaner Leica Absolute Scanner LAS-XL, który definiuje nowy segment rynku, oferując znacznie większy obszar skanowania niż jakikolwiek inny istniejący skaner laserowy.

Leica Absolute Scanner LAS-XL to przenośne urządzenie skanujące wykorzystujące laser do pomiarów na ultra dużą skalę. Skaner firmy Hexagon Manufacturing Intelligence został stworzony z myślą o sektorach przemysłowych i zastosowaniach, w których zarówno szybkość pomiarowa, jak i dokładność na poziomie metrologii są nieodzowne. Większe pole pomiarowe oraz tempo zbierania punktów LAS-XL oznaczają, że duże części oraz powierzchnie mogą być w pełni digitalizowane w znacznie krótszym czasie niż dotychczas.W nowym skanerze laserowym wykorzystana została ta sama technologia "flying-dot", co w urządzeniu Leica Absolute Scanner LAS. Skaner LAS-XL zapewnia szerokość linii do 600 mm i odległość od przedmiotu mierzonego wynoszącą niemal metr. Duża elastyczność sprawia, że LAS-XL stanowi idealne rozwiązanie do mapowania dużych powierzchni łopatek, jak również do digitalizacji samolotów oraz wnętrz wagonów. Mierząc z tolerancją rzędu 300 mikronów, LAS-XL idealnie sprawdza się w wielu zastosowań, w których zwiększona szybkość pomiarowa jest wyjątkowo cenna.

Skaner LAS-XL jest kompatybilny z wszystkimi modelami trackera Leica Absolute Tracker AT960.

Źródło: Hexagon

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również