Targi CARTES & IDentification 2010 świętują swoje 25-lecie

©

Udostępnij:

«Biznes, innowacyjność, przyszłość i jubileusz » to główne hasła 25-tej edycji targów CARTES & IDentification, najważniejszej światowej imprezy w branży zabezpieczeń cyfrowych, inteligentnych technologii, systemów płatniczych i technologii bezdotykowych, która odbywać się będzie w Paryżu w dniach od 7 do 9 grudnia 2010 r. W tym prawdziwym forum innowacji, wyznaczającym trendy w branży, weźmie udział 500 wystawców, a 20 000 zwiedzających i 1300 uczestników Kongresu będzie mogło poznać najświeższe informacje dotyczące międzynarodowego rynku identyfikacji i smart technologies.

Targi CARTES, zorganizowane po raz pierwszy w 1986 roku, zaledwie w kilka lat po pojawieniu się pierwszych kart chipowych, gromadziły początkowo w Paryżu garstkę wystawców wokół programu konferencji na temat systemów płatności i pieniądza elektronicznego.
W czasie 25 lat Targi CARTES bardzo się rozrosły i niezaprzeczalnie zyskały rangę międzynarodowych spotkań skupiających całe środowisko związane z zabezpieczeniami cyfrowymi, systemami płatniczymi i technologiami bezdotykowymi. Impreza stała się ośrodkiem nadającym ton światowemu rynkowi i innowacjom w tej dziedzinie.
Korzystając z odświętnej atmosfery, która odczuwalna będzie w Paryżu już od początku grudnia, targi CARTES godnie będą obchodzić swoje ćwierćwiecze. Bogato wypełnione 3 dni będą wyjątkową okazją, łączącą świętowanie z budowaniem sieci kontaktów: konferencje informacyjne, trochę retrospekcji i oryginalne imprezy towarzyszące.



2010 - « Internet rzeczy » prezentuje własną ekspozycję

Targi i konferencje CARTES 2010 przedstawią kierunki rozwoju nowych rynków. 
Dzięki M2M i technologiom łączności radiowej możliwa stała się wymiana danych między rzeczami bez udziału człowieka. Tak właśnie narodził się Internet Rzeczy. Jego potencjał jest znaczący, a wyzwania związane z systemami łączności (M2M, RFID, NFC, WIFI, ZIGBEE...), automatycznej identyfikacji, infrastrukturą sieciową, bezpieczeństem danych i ich wymianą oraz przestrzeganiem poufności mają decydujące znaczenie.
Ze względu na swój międzynarodowy wymiar, a także reprezentatywność przedstawianych technologii i omawianych tematów, targi Cartes są idealną płaszczyzną, skupiającą środowisko związane z IoT (Internet of Things). Targi pozwolą przekuć pomysły w konkretne projekty i przyczynią się do powstania prawdziwych możliwości do prowadzenia interesów w tym zakresie.
Dlatego też, odwiedzenie pawilonu Internetu Rzeczy będzie nowym punktem programu dla gości z branży inteligentnych, komunikujących się samochodów, inteligentnych budynków, rozrywek i technologii powszechnego użytku.
Pawilon ten pomieści część ekspozycyjną, imprezy towarzyszące i poświęcone tym zagadnieniom warsztaty tematyczne.
W ciągu 3 dni wystawy, odbędzie się cykl specjalnych konferencji na temat Internetu Rzeczy.




Konkurs z nagrodami « Sezamy » ma już 15 lat

Konkurs „Sezamy" uznany jest za niepodważalne świadectwo innowacyjności i punkt odniesienia dla specjalistów z branży kart chipowych i identyfikacji. „Sezamy" są narzędziem promocji i przynoszą zwycięzcom uznanie zapewniające sukces ich przedsięwzięć.
Na jubileusz 15-lecia, konkurs ten podany zostanie małemu liftingowi, bowiem 10 nagradzanych kategorii zostanie przedefiniowanych i przemianowanych na : Hardware, Software, Identyfikacja / Karty ID, Bezpieczeństwo Informatyczne, Transport, Bankowość / Handel / Programy lojalnościowe, Mobilność, Trusted Internet / Uwierzytelnianie, Transakcje elektroniczne i wreszcie Produkcja & Testy.
Konkurs otwarty jest dla wszelkich innowacyjnych projektów z prezentowanych dziedzin i przyciąga coraz więcej uczestników. W 2009 roku złożono 309 wniosków i wyłoniono 10 laureatów. „Sezamy" przyznawane są przez jury złożone z ekspertów i wręczane podczas prestiżowej gali organizowanej w Paryżu, w przeddzień otwarcia targów „CARTES & IDentification". Z produktami zakwalifikowanymi do finału konkursu można się będzie zapoznać na terenie ekspozycji pod nazwą SESAMES, znajdującej się w centralnej części targów.

Zrównoważony rozwój i proekologiczne podejście

Podczas targów CARTES & IDentification 2007 prezesi przedsiębiorstw zrzeszonych w Stowarzyszeniu Producentów i Dostawców Kart AFPC1) podpisali porozumienie dotyczące kart wycofywanych z użycia. Jaką więc rolę odegrało to proekologiczne podejście w przedsiębiorstwach sektora w ciągu trzech lat, które minęły od tamtej pory?
W bieżącym roku przy ocenie poszczególnych kandydatur „SEZAMY" uwzględnią aspekt zrównoważonego rozwoju, co może sprzyjać faworyzowaniu projektów o proekologicznym charakterze.

"CARTES & IDentification" 2010 to również...

Trzydniowy kongres, będący skondensowanym źródłem informacji i know-how, zgromadzi 1300 uczestników wymieniających doświadczenia na temat najnowszych osiągnięć technicznych, wyzwań marketingowych i strategicznych. Spotkanie to, poświęcone tematyce kart i identyfikacji, obejmie około dwudziestu konferencji (NFC i technologie bezdotykowe, bezpieczeństwo kart, karty debetowe i kredytowe, produkcja kart, identyfikacja, M2M & IoT), które będą odbiciem tendencji rynku i niezbędnym uzupełnieniem wizyt na stoiskach. Z biegiem lat, kongres stał się uprzywilejowaną płaszczyzną wymiany poglądów pomiędzy wiodącymi przedsiębiorstwami branży i decydentami z różnych krajów.

Udostępnij:

Drukuj



Aneta Głodowska




TOP w kategorii






Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również