Targi EUROTOOL 2017 w liczbach

targi Eurotool 2017 © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Mamy już podsumowanie liczbowe zakończonych w ubiegłym tygodniu targów EUROTOOL oraz FASTENER POLAND. Na obu wydarzeniach pojawiło się łącznie niemal 11 tysięcy osób, z czego 26% to goście z zagranicy.

Teoria i praktyka zawsze idą w parze – także na targach EUROTOOL. W tym roku dla zwiedzających przygotowano m.in. praktyczne warsztaty w ramach II Forum Druku 3D, obejmujące swym zakresem zagadnienia związane z wykorzystaniem druku trójwymiarowego w przemyśle.Drukarki 3D już dawno wyszły poza sferę doświadczalną i mają realny wpływ na rozwój biznesu. Koncepcja Industry 4.0 wymaga od drukarek 3D wysokiej jakości i powtarzalności, a te są w stanie zagwarantować jedynie przemysłowe systemy druku 3D. Zauważamy rosnący trend w tym segmencie drukarek 3D, co potwierdza również duża frekwencja podczas drugiej edycji Konferencji Forum Druku 3D – podsumował Adam Przepolski, specjalista ds. usług druku 3D z firmy CadXpert.

O sukcesie targów najlepiej świadczą bardzo pozytywne opinie wystawców, przekazane na świeżo tuż po zakończeniu wydarzenia. – Z udziału w wystawie jesteśmy zadowoleni – ruch na naszym stoisku był duży i odwiedzają nas stali, ale również i nowi klienci. Przyjeżdżamy na Targi EUROTOOL do Krakowa, gdyż ta impreza – w porównaniu z innymi targami – wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą. Podtrzymujemy swoją opinię, że impreza jest bardzo dobrą okazją do zaprezentowania oferty firmy. Dla nas dodatkowym atutem jest Kraków – w tym rejonie mamy wielu klientów i możemy się z nimi tutaj spotkać – relacjonował Marcin Hoszwa, Marketing and Business Development Manager z SECO TOOLS (POLAND).

W tym roku równocześnie z targami EUROTOOL odbyło się wydarzenie, jakiego w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej jeszcze nie było – I Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Wśród wystawców aż 73% stanowiły firmy z zagranicy, m.in. z Chin, Czech, Danii,  Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Tajwanu, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Na targach FASTENER POLAND i EUROTOOL pojawiło się niemal 11 tysięcy osób, z czego 26% to goście z zagranicy.

Na targach FASTENER POLAND zaprezentowane zostały m.in. najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe, łączniki budowlane, systemy montażu i instalacji, a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji. Ważnym wydarzeniem, które bardzo dobrze dopełniło program targów, był Kongres Elementów Złącznych, podczas którego specjaliści z branży przedstawili innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania i zastosowania elementów złącznych oraz specjalistycznych narzędzi. 

Już po pierwszym dniu wystawcy i zwiedzający bardzo targi chwalili. Pierwsi za frekwencję – wydarzenie odwiedzili specjaliści z całej Polski oraz zagraniczni przedstawiciele branży, m.in. z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Drudzy z kolei za bogatą i kompleksową ofertę. Premierowa edycja przerosła oczekiwania prezentujących tutaj ofertę firm. Wszystko wskazuje zatem na to, że w przyszłym roku targi będą jeszcze lepsze, a stoiska większe – podsumowała pierwsze targi elementów złącznych Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.


Galeria artykułu


Targi EUROTOOL i FASTENER POLAND to ostatnie wystawy w kalendarzu imprez, organizowanych w 2017 roku przez Targi w Krakowie. Najbliższą okazją do spotkania w gronie branżowych specjalistów będą 2. Targi INNOFORM, odbywające się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoszczy.

Źródło: Targi w Krakowie

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również