Targi EUROTOOL 2017 zakończone

targi Eurotool 2017 © MM

Udostępnij:

Trzy dni targów EUROTOOL minęły w zawrotnym tempie. Można już więc pokusić się o pierwsze podsumowania. Z pierwszych, choć jeszcze niepełnych, informacji wynika, że tegoroczna edycja targów zakończyła się sukcesem, jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy liczbę wystawców oraz zwiedzających.

Tegoroczna edycja targów odbyła się w zmienionym terminie (po raz pierwszy pod koniec listopada), co przełożyło się na aurę. O ile w pierwszym dniu w Krakowie panowała jesienna pogoda, to już w dwóch kolejnych stolicę Małopolski spowiła biel padającego śniegu. W halach wystawowych Expo Kraków panowała jednak gorąca atmosfera...


22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL to poza głównym wydarzeniem targowym również imprezy towarzyszące, czyli Blach-Tech-Expo, Salon Kooperacji Przemysłowej, Salon Automatyki i Robotyki oraz Salon Technologii CAx. Nowością targową były targi FASTENER POLAND, na które przeznaczona została odrębna hala.

Łącznie na targach wystawiło się 361 wystawców. A według liczby zgłoszeń online tegoroczna edycja targów cieszyła się aż 30-proc. wzrostem frekwencji odwiedzających w porównaniu do zeszłego roku. Sporą grupę wystawców, ale i zwiedzających stanowili obcokrajowcy. Według wstępnych danych aż 26% klientów stanowiły firmy zagraniczne, głównie z Czech, Słowacji, Turcji, Ukrainy oraz Wlk. Brytanii. Nie brakowało również firm spoza Europy, głównie z Chin, Tajwanu oraz USA.


TOP w kategorii


#Wydarzenia

targi Eurotool 2017Jak zwykle ważnym elementem targów były konferencje, seminaria i prezentacje. W tym roku największym chyba zainteresowaniem cieszyło się Forum Druku 3D, które poza merytorycznym aspektem miało również praktyczne pokazy.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również