Targi EUROTOOL/BLACH-TECH-EXPO za nami

©

Udostępnij:

Ponad 300 wystawców z całego świata oraz 6500 tys. specjalistów wzięło udział imprezie dedykowanej specjalistom z branży obróbki mechanicznej, czyli 18. Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL połączonych z 5. edycją Targów Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO.

W tym roku szczególnie licznie reprezentowana była oferta włoskich producentów maszyn oferujących najnowsze modele ciężkich pras oraz giętarek do metalu. Hala Targów w Krakowie szczelnie wypełnili wystawcy z Polski i zagranicy.Ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i zwiedzających cieszyła się największy w Polsce Salona Kooperacji Przemysłowej - unikatowa giełda usług podwykonawczych. Organizowana w Krakowie od trzech lat sukcesywnie powiększa swoją powierzchnię oraz liczbę zagranicznych wystawców. Wśród 100 firm świadczących takie usługi, jak: obróbka mechaniczna i plastyczna metali, remonty i modernizacje maszyn czy też badania i kontrole znaleźli się także podwykonawcy z Czech, Słowacji, Niemiec, Danii i Węgier.

Po raz kolejny na Targach wydzielono Salon Technologii CAx - miejsce prezentacji oprogramowania projektowo-inżynierskiego oraz najnowszych systemów prototypowania.
Zwiedzający mogli zapoznać się z kilkunastoma modelami skanerów oraz drukarek 3D oraz z oprogramowaniem inżynierskim.

Podczas Targów odbył się też konkurs, którego organizatorem była Grupa Vector Software. Odwiedzający mieli szansę wygrać oprogramowanie inżynierskie BricsCAD V13 w wersji Platinum o wartości blisko 3,5 tys. zł.

Smoki dla najlepszych
Prestiżowy znak jakości, potwierdzający wyjątkowość danego produktu lub usługi - tak w branży obróbki mechanicznej postrzegane są Smoki Wawelskie, nagrody w konkursie targowym - statuetki przyznawane przez organizatorów Targów EUROTOOL, BLACH-TECH-EXPO najlepszym wystawcom każdej edycji wydarzenia. W tym roku wręczono je po raz czternasty w czterech kategoriach:


Galeria artykułu


- obrabiarki:
Dużego Smoka Wawelskiego otrzymała firma STIGAL za 5-osiową głowicę Multi-3D, Producent STIGAL
Dużego Smoka Wawelskiego otrzymała firma AEP-AJAN ENGINEERING POLSKA za głowicę 3D z systemem BKM 50-300/3000 i funkcją AUTO-Z, Producent AJAN ELEKTRONIK SAN

Małego Smoka Wawelskiego otrzymała Katedra Robotyki i Mechatroniki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie za 5-osiową frezarkę na bazie robota hybrydowego HHSMM-Hibrid High Speed Milling Machine, Producent Katedra Robotyki i Mechatroniki Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica

- narzędzia:
Małego Smoka Wawelskiego otrzymała firma IceTech Polska za powłoki trudnościeralne i wykonywane w technologii PACVD umożliwiające powlekanie otworów, Producent VÚHŽ a.s.

- aparatura pomiarowo-kontrolna:
Dużego Smoka Wawelskiego otrzymał Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za modułowy system do pomiaru i analizy topografii powierzchni TOPO 02, Producent Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania
Małego Smoka Wawelskiego - nagrodę w Konkursie Targowym otrzymała firma Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Spółka Jawna za współrzędnościową maszynę pomiarową Zenith too, Producent Aberlink Innovative Metrology LLP

- oprzyrządowanie technologiczne:
Małego Smoka Wawelskiego otrzymała firma Marcosta Centrum Handlu i Produkcji Obrabiarek za kolektor mgły olejowej FILTERMIST S800, Producent Filtermist International Ltd.
Małego Smoka Wawelskiego otrzymała firma ICETECH POLSKA za maszynę do czyszczenia suchym lodem KG-30 SUPREME z latarką, Producent ICETECH A/S

Nowy obiekt - nowe otwarcie
Miniona edycja Targów była ostatnią w dotychczasowej lokalizacji.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że już za rok zaprosimy Państwa do nowej hali. Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków wystawienniczych w Polsce. Jesteśmy przekonani, że zapewni naszym klientom duży komfort spotkań biznesowych oraz znacznie podniesie rangę i przyczyni się do rozwoju Targów EUROTOOL - podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-16 października 2014 roku i zostanie uzupełniona o Salon Automatyki i Robotyki. Targom jak co roku towarzyszyć będzie ciekawy program merytoryczny oraz liczne prezentacje- mówi Beata Łoś - komisarz targów.

www.targi.krakow.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również