Targi Intec i Zuliefermesse w Lipsku zakończone

ludzie na targach © Targi Lipskie

Udostępnij:

Tegoroczną edycję duetu targowego Intec i Zuliefermesse odwiedziło w tym roku 24 200 specjalistów z branży z 35 krajów (2015: 23 500 odwiedzających), natomiast aktualna oferta produktów i usług dla branży obróbki metali oraz branży poddostawczej zaprezentowana została przez 1 382 wystawców z 30 krajów (2015: 1 433 wystawców z 33 krajów).

Targi Intec stanowią zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i dla małych oraz średnich firm z branży obróbki metali platformę do nawiązywania kontaktów biznesowych. Natomiast podczas tegorocznej edycji targów Zuliefermesse można było zapoznać się z całym spektrum innowacyjnych rozwiązań dla branży poddostawczej.Tegoroczna edycja duetu targów przemysłowych zakończyła się dużym sukcesem. Odnotowany został wzrost liczby odwiedzających w porównaniu do poprzedniej edycji, która miała miejsce w 2015 roku, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu obiema imprezami oraz o ich dużej atrakcyjności dla specjalistów z branży – mówi Markus Geisenberger, dyrektor zarządzający Leipziger Messe. – Nasz duet targowy, dzięki osiągniętym bardzo zadowalającym wynikom, ugruntował swoją silną pozycję na rynku wiodących branżowych imprez targowych w Europie.

 

Również wystawcy wyrażają swoje zadowolenie z udziału w targach Intec i Zuliefermesse 2017. – Podczas tegorocznych targów Intec osiągnęliśmy rekordowy obrót. Udało nam się sprzedać aż trzy maszyny za łączną kwotę 2,6 miliona euro. Liczba osób, które odwiedziły nasze stoisko, była w tym roku dwa razy większa w porównaniu z edycją 2015. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tej edycji targów i z pewnością zgłosimy swoje uczestnictwo na targi, które będą miały miejsce w roku 2019 – mówi Andreas Lindner, dyrektor zarządzający Bimatec Soraluce.

Podczas targów Intec 2017 swoją ofertę przedstawiła także liczna grupa nowych wystawców. Zalicza się do nich m.in. firma Hwacheon Machinery Europe. – W roku 2017 postanowiliśmy po raz pierwszy zaprezentować się na własnym stoisku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego uczestnictwa. Przede wszystkim bardzo pozytywnie zaskoczyła nas duża liczba odwiedzających kierujących do nas konkretne zapytania dotyczące ewentualnej współpracy, co pozwala nam mieć nadzieję na podpisanie nowych kontraktów handlowych – mówi Jaeho Cho, manager w głównej europejskiej siedzibie koreańskiego producenta obrabiarek.

 

Podczas tegorocznej edycji duetu targów przemysłowych swoją ofertę przedstawiło aż 17 polskich wystawców. W targach Intec udział wzięło 5 firm: Rais Tools, Uni-Kat Sp. z o.o., Press-Metal Natalia Kukiel, Laser-Metal oraz Avia S.A. Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych, natomiast na targach Zuliefermesse zaprezentowały się: firma Aliplast Extrusion, Automex, Bapro-Met, Odlewnia Chemar, Electropoli Poland, Kuźnia Sułkowice, NSBC Polska, Plasimet, Segepo-Refa, Tobzamer, Z.U.M. Stargard oraz Bydgoskie Zakłady Elektromechamiczne „BELMA” S.A.

Duet targowy Intec i Zuliefermesse po raz kolejny potwierdził także swój międzynarodowy charakter. – Mieliśmy szansę powitać gości z bardzo wielu krajów – mówi dyrektor targów Kersten Bunke. – W tym roku zdecydowanie wzrosła liczba odwiedzających z Polski i Czech. Przez wystawców chwalone były bardzo konkretne rozmowy na stoiskach, zaś sami odwiedzający docenili program towarzyszący targom – liczne konferencje i panele dyskusyjne. Cieszymy się z udanych targów Intec i Zuliefermesse. 

Renoma targów Intec oraz Zuliefermesse podkreślona została dzięki obecności licznych delegacji politycznych, obecni byli m.in.: Premier Saksonii, Stanislaw Tillich, Sakskoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu, Martin Dulig, Prezydent Republiki Tatarstanu, Rustam Minnikhanov oraz Wiceminister Przemysłu Republiki Czeskiej, Eduard Muřický.

17. edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji – Intec, a także 15. edycja Międzynarodowych Targów Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie – Zuliefermesse odbędą się w dniach 5-8 lutego 2019 roku w Lipsku.

Źródło: Targi Lipskie

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również