Targi SteelMET - globalne spojrzenie na stal

© ExpoSilesia

Udostępnij:

Ważnym akcentem tegorocznych Międzynarodowych Targów Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET jest recykling. Wydarzenie odbędzie się w Expo Silesia w Sosnowcu w terminie 18 - 20 października, a jego program po raz kolejny wzbogaci m.in. największa w Polsce konferencja dla branży stalowej organizowana przez Polską Unię Dystrybutorów Stali - partnera strategicznego targów.

Nowością trzeciej edycji SteelMET-u będzie Międzynarodowy Salon Recyklingu Metali InterSCRAP skupiający firmy z branży złomu stali i metali kolorowych krajów Unii Europejskiej i nie tylko. Prezentowane będą technologie recyklingu, jak również oferty firm okołorecyklingowych dostarczających specjalistyczne maszyny, urządzenia, środki transportu, środki zabezpieczenia ekologicznego, czy aparaturę kontrolno-pomiarową dla firm recyklingowych metali oraz oferty firm sektora badawczo-rozwojowego dla branży złomowej. Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają również do odwiedzania salonu Polskich Hut Stali. Celem tego salonu jest pokazanie potencjału przemysłu hutniczego oraz ukazanie perspektyw i wyzwań, które stoją przed producentami stali, rur i wyrobów płaskich w Polsce.Drugiego dnia targów, czyli 19 października odbędzie się największa w Polsce konferencja dla branży stalowej zatytułowana „Rynek stali w Europie Środkowo-Wschodniej" organizowana przez Polską Unię Dystrybutorów Stali, zrzeszającą ponad 80 firm zajmujących się dystrybucją i przetwórstwem wyrobów hutniczych. Ubiegłoroczna edycja konferencji zgromadziła ok. 300 przedstawicieli firm
z branży hutniczej, ale też budowlanej, energetycznej, AGD i finansowej. Na Targach ciekawie zapowiada się również seminarium stali nierdzewnych oraz sympozjum organizowane przez firmę Henkel Polska.

SteelMET to jedyna w Polsce impreza poświęcona w pełni tematyce stali czarnych i nierdzewnych - ich produkcji, obróbce i dystrybucji. Szeroki zakres branżowy obejmuje także hutnictwo stali i metali kolorowych oraz technologie obróbki blach i rur. Na targach prezentowane będą również najnowsze rozwiązania dla przemysłu hutniczego.

Wspólnie z Targami SteelMET odbywają się jubileuszowe, bo już piąte, Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT. Wydarzenie poświęcone jest czterem kluczowym dziedzinom: przygotowaniu powierzchni, powłokom galwanicznym i cynkowaniu ogniowemu, farbom i lakierom antykorozyjnym oraz ochronie betonu przed korozją.

Podczas tej edycji ciekawostką będzie specjalnie wydzielona strefa pokazowa dla firm prezentujących się na targach, odbędzie się także: seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej nt. technologii galwanicznych.Więcej informacji na stronie: www.steelmet.pl www.surfprotect.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również