Technologia rozszerzonej rzeczywistości firmy Siemens

Siemens, oprogramowanie, wirtualna rzeczywistość, technologie © Siemens

Udostępnij:

Siemens ogłasza wprowadzenie na rynek udoskonalonej wersji oprogramowania Solid Edge, które umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom wytwórczym przyśpieszenie procesu opracowywania produktów oraz ich produkcji. Oprogramowanie Solid Edge 2020 zawiera technologie nowej generacji, takie jak rozszerzona rzeczywistość, narzędzia walidacji o większych możliwościach.

Solid Edge 2020 pozwala użytkownikom na wizualizację zamierzonych projektów w całkowicie nowy sposób, poprawia komunikację wewnętrzną oraz z dostawcami i klientami w procesie projektowania. Oprogramowanie zostało rozbudowane o nowe narzędzia walidacji w celu przeprowadzania symulacji ruchu i wibracji, co może pomóc zredukować koszty tworzenia prototypów.Zbliża się rewolucja

- Udostępnianie projektów w technologii rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości wykorzystywanej przez Solid Edge 2020 może zmienić niemal wszystkie wykonywane przez nas prace. To prawdziwy przełom w procesie projektowania, który umożliwia jednocześnie lepszą i skuteczniejszą komunikację z klientami i inżynierami – stwierdził Stefan Islinger, dyrektor ds. informacji w dziale obsługi IM-CAD Krones AG.

- Nowa oferta projektowania opartego na modelach w ramach oprogramowania Solid Edge 2020 nie tylko pozwala nam na zaprzestanie korzystania z wydruków papierowych, lecz także oznacza wielki krok naprzód w kierunku w pełni cyfrowego środowiska pracy – mówi Daniel Froehlich, dyrektor ds. zarządzania cyklem życia produktów w dziale standaryzacji firmy Eagle Burgmann. - Korzystanie z cyfrowego modelu na rzecz tworzenia trójwymiarowych plików PDF da nam możliwość udostępniania naszych projektów bez konieczności wykonywania dodatkowych rysunków – dodaje Froehlich.Cyfrowa transformacja

- Najnowsze udoskonalenia portfolio Solid Edge mogą wspomóc małych i średnich przedsiębiorców w procesie digitalizacji całego procesu opracowywania produktu – wyjaśnia John Miller, Starszy Wiceprezes, Dział Inżyniera Masowej Siemens Digital Industries Software. - Kontynuujemy prace nad dostarczeniem zaawansowanego portfolio dostępnych cenowo i łatwych w użyciu narzędzi, aby pomóc naszym klientom w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji ich działalności, by mogli redukować koszty i skrócić czas do wprowadzenia produktu na rynek – dodaje John Miller.

Żródło: Siemens

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również