Technologiczne nowości firmy igus podczas WIW 2019

igus podczas WIW 2019 © igus

Udostępnij:

Jak przenieść się do fabryki igus w Kolonii pozostając jednocześnie w Warszawie? To proste! Wystarczy, że odwiedzić stoisko podczas Warsaw Industry Week i skorzystać ze specjalnie przygotowanego wirtualnego spaceru.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć jak polimerowe innowacje obniżają koszty i ulepszają technologię. Przedstawione zostaną nieskończone możliwości materiałów motion plastics® w zastosowaniu w wielu branżach: od druku 3D, przez robotykę i automatykę po obrabiarki i przemysł drzewny.E-spool, czyli alternatywa dla bębna przewodowego 

Prowadzenie wielu różnych przewodów w małej przestrzeni. e-spool stanowi unikalne połączenie dwóch różnych systemów zasilania: standardowy e-prowadnik jest prowadzony przez rolkę i zawsze zapewnia poprawną długość i napięcie systemu zasilania poprzez zintegrowaną sprężynę. W celu zaoszczędzenia miejsca, w położeniu początkowym e-prowadnik jest całkowicie zwinięty. twisterband łączy rolkę z blokiem końcowym wałka, który pełni funkcję interfejsu przewodów strony zaopatrującej.


TOP w kategorii


#Wydarzenia

łożyska igus WIW 2019+system sterowania silnikiem dryve
 

Długości przesuwu, położenia, prędkości, czas pracy - wszystko można z łatwością określić dzięki nowemu systemowi sterowania dla systemów liniowych drylin e-marki igus opartemu na sieci web. Do najważniejszych atutów należą:

  • Brak konieczności instalacji oprogramowania lub aplikacji, gotowość do użycia
  • Możliwość sterowania przez smartfon (przeglądarka), tablet lub laptop
  • Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, konfiguracja systemu sterowania w zaledwie kilka minut
  • Kompatybilność z licznymi sterownikami przemysłowymi (np. Siemens S7 / Beckhoff)
  • Dla silników krokowych, DC i EC
  • Ekonomiczność

 

Ekonomiczny i lekki system modułowy dla robotów delta

Do prostych i automatycznych zadań montażowych oraz pick & place igus opracował modułowy zestaw robota delta. Nowość z trzpieniem kalibracyjnym do łatwego pozycjonowania w punkcie zerowym. Jest on bezpośrednio przymocowany do piasty montażowej i upraszcza początkowy proces kalibracji. Klips dla robota typu delta został opracowany dla bezpiecznego prowadzenia przewodów, np. pojedyncze węże pneumatyczne wzdłuż przegubu łączącego. Łatwy w montażu, lekki.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również